Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Legwan czarny

  1. #11

    Re: Legwan czarny

    Zgadzam sie z firią w 100% Ja trzymam legi od 5 lat i często bywało że czarne mieszkały z zielonymi i świetnie sie dogadywały.
    A co do wielkosci to wszystko zależy od żywienia podawania środków mineralnych warunków w terrarium itd. ........
    Czasem leg mający dwa lata ma 90cm i już nierosnie a czasem (tak jak mój osobisty) ma rok i ponad metr

  2. #12

    Re: Legwan czarny

    A i tak dla jasności posiadam gatunek CTENOSAURA SIMILIS

  3. #13
    Sebastian Kalkowski
    Guest

    Re: Legwan czarny

    Więc jak to się zgadzasz z Firią?
    Jeżeli ona pisze, że nie można trzymać czarnych legwanów z zielonymi, a ty piszesz że czarne mieszkały z zielonymi i że było ok i się dogadywały?
    Nierozumiem.
    Moje zdanie jest takie jak twoje, że mimo niewielkich różnic w utrzymaniu spokojnie można je trzeymać razem i będą się dogadywały.

  4. #14
    Sebastian Kalkowski
    Guest

    Re: Legwan czarny

    Ta książka, którą podajesz nie została napisana przez żadnego wytrawnego hodowcę z doświadczeniem w hodowli gadów.
    To jest książka ogólna, czysto teoretyczna, tak jak encyklopedia.
    Doświadczenie hodowców często jest zupełnie inne niż opisy w książkach ogólnych!

  5. #15

    Re: Legwan czarny

    Legwany czarne występują w środowisku dość suchym. Na Jukatanie występują w olbrzymiej ilości w suchym, lesie porastającym np. wzgórza Puuc. Przez większą część roku panują tam upały powyżej 35 C, w czasie których rejon cierpi na poważny deficyt wody. Wieczorem prześle zdjęcia, które zrobiłem w zeszłym roku w Kabah i Uxmal.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Sebastian Kalkowski
    Guest

    Re: Legwan czarny

    To robi się dość interesujące.
    Chętnie zobaczę zdjęcia.
    Pozdrawiam

  7. #17

    Re: Legwan czarny

    No...- C.similis i I.iguana ?
    Da rade je laczyc - w sporym terrarium.Wazne aby zwierzaki mialy mozliwosc wyboru miejsca i warunkow zgodnych z gatunkowyni i osobniczymi wymaganiami.C.similis najprawdopodobniej z reguly bedzie siedziec w suchszej czesci(co nie oznacza iz calkowicie stroni od wody).
    Roznica gabarytow (u doroslych) jest spora - jednak wychowane od mlodego razem , bez trudu beda wspolzyc - nnie sadze aby I.iguana traktowal jaszczurke o zdecydowanie innej morfologii jako konkurenta.
    Ksiazkowe opisy chowu tych gatunkow niejednokrotnie sie od siebie b.roznia - sugerowalbym wyposrodkowanie danych - srodowisko naturalne nie zawsze determinuje warunki sztuczne - i tak nie jestesmy w stanie ich nawet w przyblizeniu(rzeczywistym) odtworzyc.
    Najprostrzym przykladem niech beda dobowe roznice temperatur na terenach pustynnych czy wachania wilgotnosci w rejonach tropikalnych.
    Wentylacja,ogrzewanie,nawadnianie,karma,dlugosc dnia,spadki temp. - to wszystko jest do zalatwienia - tyle ze i tak nie odtworzymy wiernie tego co zwierzak ma w naturze.

  8. #18

    Re: Legwan czarny

    Zgadzam sie z firią pod względem ze bardzo często pisza ze legi czarne i zielone niemogą być trzymane razem co oczywiscie niejest prawdą

  9. #19

    Re: Legwan czarny

    Na Twoim miejscu raczej zastosowałbym się do rady doświadczonego terrarysty i biologa (post powyżej).Piszesz,że "..poważne książki o legwanach...", sklepy zoologiczne i zoo są zbieżne z Twoją teoria i wiedzą. To znakomicie.Tylko szkoda będzie tego zwierzaka.Nie znaczy to,że szybko Ci padnie,może jakiś czas sobie zyć.Ale jeżeli chcesz mu zapewnić w ł a ś c i w e warunki,to dobrze sie zastanów i może poczytaj jeszcze trochę w innych (może mniej "poważnych") książkach.Decyzja Twoja. A na przyszłość -warto podać nazwę łacińską,aby nie było wątpliwości o czym dyskutujemy.
    "Ktoś,kto prawie nic nie wie o tych gadzikach"


  10. #20

    Re: Legwan czarny

    Wysyłam fotki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •