Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

  1. #1

    ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    Wiatam all :-) jestem tu nowa.. mam pewien problem, otorz moj leg, ktory ma 2 latka, nie jje od ok. 2 tygodni.. po tygodniu nie jedzenia skontaktowalam sie w lekarzem, ktory stwierdzil, ze my leg moze byc w ciazy (!) nie majac kontaktu z drugim legiem.. kazal zrobic rtg, wiec wczoraj leg dzielnie spisywal sie podczas "sesji". Na opisie dolaczonym do zdjecia przeczytalam "na terenie jamy brzusznej widoczne dobrze cieniujace ciala obce (kamienie?)", czyli ciaza zostala wykluczona, nie wiem co mam myslec, dopiero w poniedzialek bede z nim u lekarza.. a kamieni z pewnoscia mogl sie "posilic" gdyz stanowia one podloze terrarium lega. Czyzby mojego NEO czekala operacja???? JESLI WASZE LEGI MIALY PODOBNE PRZEZYCIA - PISZCIE PROSZE..

  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    Skąd jesteś?


  3. #3

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    napisz czym żywiłaś lega do tej pory.

  4. #4

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    siema bizon, leg jadl warzywka, nie byl odzywiany "bardzo" zdrowo, poniewaz wielu rzeczy nie chcial jesc, przysmakiem byly dla niego paleczki odzywcze raffy sera p. Kupilam mu ostatnio bazylie w doniczce, czasem ma ochotke ja zjesc, ale w ostatniej chwili sie rozmysla..

  5. #5

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    Pobaw się w ogrodnika i spróbuj mu coś takiego zaserwować. Kiełki lucerny, słonecznika, fasolki munguskiej, soczewicy, liscie i pędy fasolki, liście rzodkiewki. Jest jeszcze trochę innych rzeczy, z którymi da się zimą pokombinować. Pozdrówko! Rysiek

  6. #6

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    niestety określenie "bardzo niezdrowo" nic nam nie mówi. Opisz dokładnie jego diete wówczas "nasi" weteryniarze będą potrafić określić skąd wzięła się kamica nerkowa czy cokolwiek to jest. Zzawsze to jakaś przestroga dla nowicjuszy.

    pozdrawiam

  7. #7

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    dzieki Ry$ku za rady, napewno sprobuje..
    Pozdrawiam!

  8. #8

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    do bizona:
    legwan jadl z najwieksza ochota groszek konserwowy i paleczki raffy sera p, wczesniej mial manie zielonego ogorka i salaty. Innych rzeczy nie chcial jesc. Musze dodac, ze rozwijal sie dobrze, rosl i tyl. A terez co dziwne, mimo ze od ok.2 tyg. nie je, wcale nie schudl, ani nie stal sie apatyczny. A to "cos" w jego brzuchu to najprawdopodobniej kamienie, ktore lezaly w jego terrarium i ktore probowal kilkukrotnie zjesc. Jutro ide z legwanem i ze zdjeciem do weterynarza wiec moze on cos poradzi..

  9. #9

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    meg11 napisał(a):

    > paleczki raffy sera p,

    A co to jest?


  10. #10

    Re: ciala obce w brzuszku mojego lega (!)

    marysiu, meg to ONA, a paleczki raffy sera p - to karma dla zolwi wodnych & jaszczurek, ktore zawieraja wszystkie skladniki niezbedne do zycia oraz wapn - tak jest wedlug opakowania.
    Pozdrawia Meg & Neo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •