Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: kotek :D

  1. #1
    geckonum
    Guest

    kotek :D

    czy wiecie jak gdzie i czy mozna kupic karakala, zwanego rysiem stepowym??? mowie serio, i prosze mi tu nie gadac takich "moze chcesz zabawkowego?", albo "a majk tajson ma dwa tygrysy", co mnie to co maja inni, kiedy ja nie mam
    pozdrawiam


  2. #2

    Re: kotek :D

    Caeacal caracal jest chroniny konwencją waszyngtońską CITES w jej pierwszym załączniku. A to oznacza (cytat z tekstu Konwencji):
    Art. II pkt 1.
    Załącznik I obejmuje wszystkie gatunki zagrożone wyginięciem, które są lub mogą być przedmiotem handlu. Handel okazami tych gatunków powinien być poddany szczególnie ścisłej reglamentacji w celu zapobieżenia dalszemu zagrożeniu ich istnienia i może być dozwolony jedynie w wyjątkowych okolicznościach.

    W praktyce tymi gatunkami niemal sie nie handluje, gdyż handlowi podlegaja właściwie jedynie uzyskane w hodowli osobniki kolejnych pokoleń (np. F2).

    Poza tym to chyba nie najlepszy kotek do hodowi domowej. Lepszy byłby np kot pustynny.


  3. #3

    Re: kotek :D

    On jest naprawde ladny. Mimo tego ze nie lubie kotow i psow to ten jest fajny. W jakies on wogoel moze byc cenie?

  4. #4

    Re: kotek :D

    Akurat w przypadku tego gatunku wszystko się zgadza, ale nie można być tak restrykcyjnym: sam mam ten problem - są takie gatunki, które znajdują się w I załączniku pomimo tego, że są popularne, łatwe w hodowli o ogólnodostępne.......tu ograniczenia w obrocie traktuję jako kuriozum i ograniczenie zwiększania populacji w niewoli. Mam na myśli papugi Modrolotki......... to, że są rzadkie w środowisku naturalnym nie zmienia faktu, że są bardzo popularne w hodowli........ Tak więc różnie to bywa.

  5. #5

    Re: kotek :D

    Mordd, ale karakale nie sa bardzo popularne w hodowli... Pantery sniezne tez sa naprawde ladne... To ze mi sie podoba to wcale nie znaczy, ze mam miec ja w domu!!! Zastanowcie sie troszke, zwykly kot wam nie wystarczy?

  6. #6

    Re: kotek :D

    Dyć mówiłem, że w tym wypadku wszystko się zgadza......tylko jako zasada nie za bardzo)))))

  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: kotek :D

    Karakal nie jest popularny ani w naturze ani w hodowli. Na szczęście w Polsce jest nie do kupienia.
    W skrajnych przypadkach ( a do takich zaliczam chęć posiadania karakala, tygrysa czy słonia) proponuję zażyć np. ziółka uspokajające (przy mocnych głowach potrzebne będzie Valium) i udać się w długi, spokojny sen. Jest nadzieja, że rano choroba przejdzie .


  8. #8

    Re: kotek :D

    )))
    a co do modrolotki to kozia (cookie?) podobnie jak aleksandretta obrożna ma duże szanse wyjść z CITES (podobno juz były takie przymiarki).


  9. #9

    Re: kotek :D

    Zalecenia w pełni uzasadnione, podstawa myślowa również. Z jenym się nie zgodzę: nie ma niczego "nie do kupienia"....... kakadu palmowe też były w zasadzie nie do kupienia a jednak ktoś je "kupił". Jeśli trafi się desperat to kupi wszystko, zwłaszcza, że tuż obok szalenie obrotny i mało prawny rynek wschodni.........

  10. #10

    Re: kotek :D

    Szczerze mowiąc wątpię, zwłaszcza, że kandydatów do opuszczenia listy jest sporo (niektóre nierozłączki, rozelle............. to wprawdzie II, ale też bez sensu).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •