Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: nareszcie!!! sam je

  1. #1

    nareszcie!!! sam je

    Chciałem sie pochwalić ;P )) tym ze moj Drago zaczal sam jesc , pewnego dnia zaobserwowalem, ze miska byla pusta, wiec pomyslalem ze gdzies wywalil jedzenie, ale jak dalem mu znowy to podszedl do miski i zaczal jesc!!! ucieszylem sie bardzo, ze juz sam je i nie bede mu dalal juz na sile. Pewien znajomy powiedzial mi ze wystarczy legom dawac specjalny "granulat" i posypac go witaminami sery, mowil, ze jego Max rosl po tym 3x szybciej, powiedzial tylko ze sa podrobki i zebym niedal sie nabrac, ma mi go sprowadzis z wloch.

    prosze o komentarz
    mr_JUZIK_ gg: 1760670
    e-mail: misio@west.tarnow.pl


  2. #2

    Re: nareszcie!!! sam je

    Tak, zapewne są środki po których legwan rośnie 3 razy szybciej i 3 razy krócej:-(
    Zapomnij o wszelkich granulatach. Jeśli czytasz po angielsku, idź na: www.greenigsociety.org - tam jest dokładny opis wszelkich "Specjalnych" pokarmów dla legwanów.

    Bardzo dobrze, że zaczął sam jeść - karmienie przymusowe to zawsze potężny stres dla zwierzęcia.
    Podawaj mu naturalny pokarm, tylko roślinny a będzie rosnąć trochę wolniej (białko zwierzęce i wszelkie gotowe badziewia są jak sterydy dla legwanów) ale na pewno zdrowiej.
    Jeśli do tego zapewnisz mu odpowiednio zróżnicowaną dietę, o odpowiedniej ilości wapnia - będzie Cię cieszył swoim zdrowiem długie lata.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: nareszcie!!! sam je

    A Tobie mama dawała jak byłeś mały granulaty do jedzenia ?
    AAA FEEEE może i to coś tam pożytecznego w sobie ma ale na pewno nie może stanowić podstawy pożywienia dla smoka a po drugie to sądzę iż takich preparatów juz nie należy posypywać dodatkow witaminami bo je zawierają a przedobrzenie zawsze jest groźne .
    Ja osobiście radzę tak jak Snake żebys wybrał max zieleninki w przeróżnej postaci teraz jest sezon na mlecze , babki itp. wykorzystaj to a na zimę szykuj zapasy w postaci chodowlii ziółek w doniczkach ja juz uprawiam rolę :-) stoi u mnie z 4 spore doniczki balkonowe z wysianymi przeróżnymi ziókami typu melisa , bazylia , tymianek ,oregano , koper itp.

  4. #4

    Re: nareszcie!!! sam je

    a może lepiej podrzuć smokowi jakąś dziwice, ale koniecznie wegetariankę


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •