Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: noc i wypuszczanie

  1. #1

    noc i wypuszczanie

    hi! mam dwa pytania.
    1.jak najlepiej zapewnic wysoka temperature w terra w nocy. cos slyszalem o czerwonych zarowkach. jakie dokladnie?
    2. moj leg juz mnie sie nie boi jak cos majstruje w terra i pozwala sie brac na rece. po chwili oczywisce wyrywa sie i chce chodzic sama po pokoju puszczam ja i co dalej. czy poczekac jak zasnie i zaniesc ja do terra czy co? ona jak poczuje wolnosc do zachowuje sie jak dzikus. jak przyjac taktyke

  2. #2

    Re: noc i wypuszczanie

    Cześć.
    Te czerwone żarówki to promienniki Repti -Glo Night. Dają dużo ciepła a świecą na czerwono ponieważ gady tego koloru nie widzą...
    Koszt takiego promiennika to ok.25zł. Dobra to sprawa ale w zimie.
    Trzeba jednak uważać aby legwan nie dotknoł się do tego np.jężykiem
    bo już na tym promienniku zostanie na zawsze.

    Co do następnego pytania to jak pozamykasz okna w pokoju oraz drzwi
    to możesz spokojnie pozwolić legowi na spanie poza terrarium.
    W chłodniejsze dni możesz położycz legwana na poduszcze elektrycznej
    /ruscy sprzedają takie poduszki po 10zł/ i na niej może sobie spać.
    Jest jeszcze kwestia wilgotności /w mieszkaniu jest niższa niż w terra/
    ale legowi nic się od tego złego nie stanie jak trochę posiedzi poza terrarium.

    Mój legwan np. sam wybrał to że nie mieszka w terra tylko "luzem" w pokoju pomimo tego że ma piękne duże terrarium. Wchodzi do niego
    czasami jak go przeganiam z jego "naturalnych" stanowisk -gdy np. sprzątam w swoim pokoju.

    pozdrawiam

    noradarling

  3. #3

    Re: noc i wypuszczanie

    Terrarium ogrzewam trzema żarówkami 60W i 75W Philips Spotone . W podłożu mam 2 grzałki po 25W każda ( kable grzewcze ). To pozwala na utrzymanie temperatury w dzień ok.30*, pod żarówką nawet do 35*. Na noc całkowicie gaszę światło. Przy załączonych grzałkach utrzymuje sie zimą temperatura 20-22*, latem nawet z grzałek rezygnuję . Rysiek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •