Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: czy silikon moze byc??

  1. #1

    czy silikon moze byc??

    Bede sklejal nowiutkie terra, tylko ze do tego chcem uzyc silikonu, moze byc? czy wziasc cos innego ze wzgledu na sklad chemiczny i toksycznosc...

  2. #2

    Re: czy silikon moze byc??

    A jak myslisz czym sa sklejane terraria i akwaria? Własnie silikonem. Tylko uzyj akwarystycznego (bez dodatkow grzybobojczych itp.), a nie sanitarnego.


  3. #3

    Re: czy silikon moze byc??

    oki postaram sie, bo dostalem wlasnie propozycje otrzymania za darmo terra o wym 20x36x26 (szer, dl ,wys) i tak sadze ze je przyjme zebym sie nie babral w jakies sklejanie , dla ptasznika kedzierzawego w zupelnosci starczy, tak sadze wrazie czego zmienie na wieksze...

  4. #4
    Atrax_Rabbit
    Guest

    Re: czy silikon moze byc??

    Powinno wystarczyc.Kupilem sylikon ze sklepu w koleze brazowym i kleilem nim terra i nikomu z podopiecznych sie nie stalo tylko potrzekalem, az wywietrzeje i jest OK


  5. #5

    Re: czy silikon moze byc??

    no musi wystarczyc to terra, jak nie to tez kupie silikon, ale czarny nie lubie brązu ;]

  6. #6
    Atrax_Rabbit
    Guest

    Re: czy silikon moze byc??

    qufello napisał(a):

    no musi wystarczyc to terra, jak nie to tez kupie silikon, ale czarny nie lubie brązu ;]

    Tez nie lubie , ale to tak strasznie nie widac...


  7. #7

    Re: czy silikon moze byc??

    teraz wlasnie bede montowal taka nakladke drewniana na terra z podwojna siateczka (wrazie gdyby mial zamiar uciec), pomysly juz mam byle byl material...

  8. #8
    Charry
    Guest

    Re: czy silikon moze byc??

    Najlepszy jest przeźroczysty klej do szkła( w takich tubach jak silikon), gorzej jest z ceną 19zł; mozna nim sklejac dość pokaźnych rozmiarów akwaria i sie nie rozlatują ale zawsze dla pewnosci najlepiej jast wzmocnic szkło kontrukcją metalową. Na sklejenie 500l terra; poszło mi 3 tubki takiego kleju, tylko wiekszosc pod nierównosci gdyż konstrukcja nie miała zbytnio kątów prostych i musiałem sporo podkładać pod szkło (cóż szklarz to moze ze mnie jest ale spawacz narazie chyba nie za dobry).


  9. #9

    Re: czy silikon moze byc??

    Hehe, ale tak sadze ze kupie silikon bo jest tanszy a po drugie to malutkie terrarium , bede musial tylko poslifowac troszke kanty bo bedzie szyba prosto od szklarza juz pocieta ale nie obrabiana...

  10. #10
    NukeIt
    Guest

    Re: czy silikon moze byc??

    Nierownosci po spawaniu ramy mozna zeszlifowac na plasko (np. katowka)

    Pozdrawiam
    NukeIt

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •