Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: "ZIMNOKRWISTE"

  1. #1
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    "ZIMNOKRWISTE"

    O godzinie 12:00 w najbliższą sobotę odbędzie się w Galerii Dominikańskiej (Wrocław)otwarcie wystawy zwierząt egzotycznych.Wystawa będzie otwarta do końca miesiąca. Szczegółowy plan imprez wydrukowała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Nadarza sie również okazja do spotkania. Otrzymałem propozycję poprowadzenia wykładów (co niedziela przez 3 tygodnie) o "bezpiecznym" dla ludzi i zwierząt utrzymywaniu gadów (żółwi, jaszczurek, węży) w warunkach domowych. Zapraszam Serdecznie Wszystkich Terrarystów.
    PS..Przepraszam za nieregularne "wchodzenie" na Forum - to się niedługo zmieni...


  2. #2

    Re: "ZIMNOKRWISTE"

    Dzień dobry Panie doktorze.
    W jakich godzinach i gdzie odbędą się te wykłady i ewentualne spotkanie?

  3. #3
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: "ZIMNOKRWISTE"

    Wykłady i spotkania będą odbywać się co niedzielę (do końca sierpnia) o godz 12:00


  4. #4

    Re: "ZIMNOKRWISTE"

    ale gdzie? bo chyba nie w galerii

  5. #5

    Re: "ZIMNOKRWISTE"

    czy ktos kto ma dostep do gazety wyborczej mogł by napisac ten plan imprez?? Ja niestety za pozno przeczytałem tego posta i nie mam juz dostepu do tej gazety a bardzo mi zalezy na odwiedzinach w galerii.


  6. #6
    Nook
    Guest

    Re: "ZIMNOKRWISTE" - byłem

    Byłem dzisiaj na tej wystawie i gorąco polecam, ale przede wszystkim początkującym, ponieważ na tej wystawie nie ma żadnych rarytasów, możemy obejrzeć znane Legwany zielone, Agamy błotne, Gekony toke, Tarczowce, Żółwie wodne (prawdopodobnie czerwonolice), pisze w liczbie mnogiej aczkolwiek widziałem tylko pojedyńcze osobniki w terrariach... (z wyjątkami bodajże Legwanów) i wiele innych mniej lub bardziej znanych zwierzaków (prawie wszystkie gatunki opisane są na terrarium.com.pl, wiec jesli ktoś czyta tak dla swojej przyjemnosci opisy na pewno je skojarzy).
    Z tego co pamiętam były jeszcze: Legwany obrożone, kilka gatunków węży, 2 gatunki żab (jedna rogata - albinotyczna, druga to nie ejstem pewien ale zdaje się że Ropucha aga), Ambystoma tygrysia...
    Prócz gadów, możemy również zobaczyć ptasznika Theraphosa blondi (10-12 cm dł), modliszkę z rodzaju Hierodula, i bodajże wija (nie dobiłem się do jego terrarium), w większym terrarium, obok stoiska z ulotkami, można ujrzeć również krokodyla (kajman?)...więcej nie pamiętam

    Terrariów jest podejżewam ok. 25-30, nie tylko na dolnym poziomie galerii (praktycznie kazde piętro jest zaopatrzone w ok 4 terraria, prócz ostatniego - parkingowego), terraria miały dość skromne wyposażenie, jednakże to wystawa - wszystko musi być przejżyste, ogólnie cała galeria wygląda jak jedna wielka dżungla, a szczególne najniższy poziom gdzie jest najwięcej terrariów (świetne dekoracje!!!).

    Polecam jak ktoś ma chwilkę wolnego czasu, warto zobaczyć, to nie jest wystawa dla terrarystów, ma ona na celu zaznajomienie się z tymi stworzeniami przez zwykłych ludzi ale można obejrzeć


  7. #7
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: "ZIMNOKRWISTE"

    Wystawa trwa od 09.08. do 24.08.
    Program:
    niedziela 10.08
    12o "Kupiłem gada....i co dalej?" porady dr. Jarosław Zajączkowski żółwie
    13:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne
    14:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    17:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames

    piątek 15.08
    17:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames

    sobota 16.08
    13:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne
    13:00 "Spotkania ze zwierzętam" prowadzenie Państwo Gucwińscy
    15:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    17:00 "Spotkania ze zwierzętam" prowadzenie Państwo Gucwińscy
    18:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames

    niedziela 16.08
    12o "Kupiłem gada....i co dalej?" porady dr. Jarosław Zajączkowski jaszczurki
    13:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne
    14:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    17:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames

    piątek 22.08
    18:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames

    sobota 23.08
    12:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne
    13:00 "Spotkania ze zwierzętam" prowadzenie Państwo Gucwińscy
    15:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    16:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne
    16:30 Uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursu "Eskowe Safari z galerią Dominikańską"
    17:00 "Spotkania ze zwierzętam" prowadzenie Państwo Gucwińscy
    18:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    18:30 "Fiesta Tropicana" Saltet Peanuts seat. Tomasz Sanchez
    20:00 "Taniec z wężami" Fakir Radames
    20:00 "Fiesta Tropicana" Saltet Peanuts seat. Tomasz Sanchez
    21:30 "Fiesta Tropicana" Saltet Peanuts seat. Tomasz Sanchez

    niedziela 23.08
    12o "Kupiłem gada....i co dalej?" porady dr. Jarosław Zajączkowski węże
    13:00 "Egzotyczne zwierzęta" warsztaty plastyczne


  8. #8

    Re: "ZIMNOKRWISTE" - byłem

    ja tez byłem, wczoraj
    zwierzęra piękne, ale co do tego nie miałem wątpliwości.
    Jednak myśle ze terraria powinny być przez kogoś pilnowane, bo sam musiałem wczoraj zwrocic uwage facetowi, ktory POTRZASAŁ małym terrarium z pająkiem, bo nie mógł go zobaczyć, głupota nie ma granic.
    Zdjęcia ze zwierzętami tez nie wydają mi sie dobrym pomysłem. Z węzami jeszcze OK, poza stresem nic im sie nie stanie, ale z ptasznikiem...
    wystarczy ze dzieciak sie przestraszy i go upuści i po pajączku.
    TAk jak Nook napisał, nie jest to wystawa dla terrarystów, ale dla ludzi, ktorzy nie małą styczności z gadami.
    Ogólnie pomysł jest dobry. Mimo, że dziesieciu przejdzie obok terrarium i powie "blllle paskuctwo" to moze ten jedenasty pokocha gady i dołączy do grona terrarystów.
    Dzisiaj ide na wykład doktora Zajączkowskiego

  9. #9
    Nook
    Guest

    Re: "ZIMNOKRWISTE" - zdjęcia

    Wystawa terrarystyczna "ZIMNOKRIWSTE" - Wrocław

    <table align=center cellpadding=30><tr><td>
    Terraria 1</td><td>
    Terraria 2 </td><td>
    cała galeria to jedna dżungla</td><td>
    Terraria 3</td></tr><tr><td>
    zbiornik zółwi wodnych</td><td>
    1 piętro</td><td>
    Widok z góry na "scene"</td><td>
    Co to za gatunek?</td></tr><tr><td>
    Dr Jarosław Zajączkowski</td><td>
    Dekoracje są imponujące</td><td>
    Legwan obrożony</td><td>
    Agama brodata</td></</tr></table>

    Wielka szkoda że mało zwierząt jest w terrariach! Kilka również bardzo trudno wypatrzeć.. ;(


  10. #10

    Re: "ZIMNOKRWISTE" - zdjęcia

    Hej!
    Jeszcze mnie tam nie było, ale pewnie jutro zwiedzę
    Ale jedno martwi mnie już na wstępie. Co do k... nędzy mają tam robić Gucwińscy? Ich ogród, to obóz koncentracyjny dla zwierząt, a nawet gorzej, bo zabija się je na raty... Chyba, że ich wystąpienie zmiani tytuł, na jak być dobrym KAPO!
    A jeśli taniedc z węzami to seria wygibasów jakiegoś dziadka obwieszonego żywymi gadami... Ale tu powstrzymam się, aż zobaczę o co chodzi...
    Cześć!!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •