Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Sklepy Zoologiczne poraz enty

  1. #11

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    sklepy to sklepy...:/

    U mnie jest sklep w którym vagansy L1-2 sa za 20 zł sztuka!
    A kumpel który temu gosciowi je sprzedawał to mówił że sprzedał mu 20 vagansów za 25 zł! Czyli wychodzi na to ze za jedengo wagansa dostał 2,5zł a ten koles sprzedaje za 20zł sztuka:/!


  2. #12
    WaRiaT_1986
    Guest

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Mała marża ? Ja sprzedawałem straszyki nowogwinejskie za 2 zł sztuka to wystawili za 30 zł za sztuke !!!!!! i po tygodniu połowa im padła !


  3. #13

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Wariat co z dalszymi fotkami terra dla lega? :>

  4. #14

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    He mi to rybka każd sprzedawca wystawia za ile chce!
    Cen nie zmienicie! Jedynie można zmienić warunki!


  5. #15

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    ja trzymam pajaki w sklepie w faunaboxach na torfie i dostaja kamyczki na kryjowki.
    Staram sie jak najwiecej dowiadywac na ich temat


  6. #16

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    I włąśnie głównie o to chodzi Ok można zrozumieć brak kryjówki,pewne niedogodności w lokum dla pająka gdyż to jest dla pająka (jak zejdąz ceny :P ) tymczasowy dom. JEdnak nie moge pojąć po kiego grzyba kupujązwierzęta nic o nich nie wiedząc? Sami sobi szkodzą bo tym samym zwiększają prawdopodobieństwo padnięcia zwierzęcia z "niewyjaśnionych przyczyn " :/


  7. #17
    fibus13
    Guest

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Byłem tam,warunki ma bardzo dobre a jej rzeczywista wiek to L9 .


  8. #18

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Brak kryjowek w sklepie mozna zrozumiec gdyz zalezy im na sprzedazy zwierzecia. A zeby klient kupil musi najpierw zobaczyc. Tak wiec pajak siedzacy 80% czasu w kryjowce nie ma racji bytu w sklepie zoo.

  9. #19
    Fidel
    Guest

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Dobra może sie nie zrozumieliśmy ale juz mniejsza o warunki moim zdaniem są kiepski to mało powiedziane ale nie będe sie rozwodził nad tym....
    Spojrzcie na to z tej strony jeśli ta babka nie wie co to jest wylinka to co ona może wiedziec o utrzymaniu przyzwoitych warunków w terra mam na mysli temp. wilgotność..itd...a jezeli sądzicie ze trzymanie zwierząt w akwarium jest dobre to po co tyle gadania o złej wentylacji przeciągach itd. ??

    pozdrawiam

  10. #20

    Re: Sklepy Zoologiczne poraz enty

    Z calym szcunkiem... to juz jest przesada...

    Pajaka mozna trzymac w akwarium, mozna go trzymac na ziemi ogrodowej, ba nawet piasku i nie musi on miec kryjowki !
    Jezeli akwarium ma przykrycie i jest odpowiednio zabezpieczone to nic wiecej nie trzeba. A to ze ktos sie nie zna... to nie znaczy ze jest zle. Jezeli pajak mial ziemie, byl w akwarium a nie w klatce i nie karmili go salata to znaczy ze ich wiedza co do chowu ptasznikow jest na wystarczalnym minimum !

    Cena to nie temat do dyskusji... najlepiej by bylo gdyby hodowcy chcieli rozdawac za darmo, wtedy by bylo! Coraz czesciej sie spotykam z opiniami ze drogo, ze ten ma taniej tamten ma wieksze... Osobiscie mam tego dosc, ptaszniki i inne zwierzeta to nie baterie R14 ani nie mikser firmy 'Clatronic'.

    Wezcie pod uwage to ze do przecietnego sklepu zoologicznego przychodza ludzie po chomiki, kotki, pieski i rybki, nie zas po weze ani po ptaszniki. Od tego sa sklepy specjalistyczne, ludzie ktorzy sie orientuja w tym wszystkim, a tylko tacy powinni brac sie za hodowle, znaja i miejsca i sklepy jak i hodowcow ktorzy sie tym trudza. Wyobrazcie sobie, ze do takiego sklepu przyjdzie matka z dzieckiem 9 letnim i najpierw ogladajac kolorowe kroliczki i papuzki nagle trafiaja na takiego smithiego, ktory nie bez powodu jest uwazany za ladnego i kolorowego pajaka... Pytaja sie o cene i sprzedawca im mowi ze kosztuje 50 zl (przecietna cena pajaka tej wielkosci). Dizecko zaczyna skakac i mamusia mu kupuje ptasznika !! Jadowite zwierze, delikatne i nie nadajace sie dla nieprzygotowanego hodowcy... Tak ma byc ??

    W momencie zas gdy cena jest 200 zl nawet Ty sie zaczynasz zastanawiac czy kupic tego pajaka czy nie... bo to drogo i w ogole... Wtedy wracasz do domu i samoistnie szukasz i szperasz gdzie by nie bylo taniej, przy okazji znajdujesz informacje o nim. I na koniec kupujesz taniej ale wiesz jak sie za to zabrac...

    Taka cena jest skuteczna bariera chroniaca i zwierzeta i kupujacego. Ten kto kupi bedzie o pajaka dbal, bedzie wiedzial tez jak sie z nim obchodzic. To jest ochrona przed niedzielnymi terrarystami. Ja uwazam ze bardzo sluszna.

    Co do wentylacji, u ptasznikow to rzecz dalece dyskusyjna. Przeciagi ptasznika nie szkodza. Prawidlowa wentylacja ma duze znaczenie przy hodowli kregowcow...

    Pamietajcie, nie pozjadaliscie wszystkich rozumow... Odrobina pokory nigdy nie zaszkodzi.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •