Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: zbieranie pokarmu

  1. #1
    darkinvaider
    Guest

    zbieranie pokarmu

    zbieralem plankton łąkowty dla swoich brodatek,i kiedy moja prowizoryczna siatka na motyle(stara rakietka do badbinktona i chsta) zapelnila sie wystarczajaco zaczelem przesypywac wszystko do słoika,jesnak w siatce oprocz pasikonokow ,zuczkow itd znalazla sie pszczolka ktora mnie upierniczyla w najmniejszy paluszek lewej reki,ojjoojjjj jak boli!!! ale czegov nie robi sie dla swoich pupilkow)) pozdro i uwazajcie jak zbieracie plankton)


  2. #2

    Re: zbieranie pokarmu

    pszczola ma w jadzie kwas wiec zeby zlagodzic bol "potraktuj" rane np soda oczyszczona rozpuszczona w niewielkiej ilosci wody (tylko nie probuj tego jesli to byla osa bo osa ma w jadzie zasade wiec efekt bylby odwrotny )


  3. #3

    Re: zbieranie pokarmu

    może to brzmi dziwnie ale na ukąszenia przez osy lub pszczoły dobra jest woskowina z ucha. To jest stara dobra metoda i sprawdzona :-) , od razu po ukaszeniu nalezy posmarowac to miejsce i ból szybko przechodzi. Metoda jest super bo lekarstwo zawsze jest pod reką hehe :-).

  4. #4

    Re: zbieranie pokarmu

    nie pod ręką tylko pod uchem a tak właściwie w uchu:P


  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: zbieranie pokarmu

    kwas/zasada? ))

    Jady owadów są tak złożonymi mieszaninami (kilkadziesiąt aktywnych związków), że jeszcze teraz nie znamy dokładnego składu np. jadu pszczoły.
    Osobiście, niestety, miałem do czynienia z pokąsaniami os (czasem kilkanaście za jednym razem). Stosowałem wapno i skutkowało (na pszczoły też powinno).
    Na ukąszenia pluskwiaków nie znam metody, ale te również potrafią być bardzo bolesne (zwłaszcza wodnych pluskolców).
    Szerszeni unikać za wszelką cenę :0


  6. #6

    Re: zbieranie pokarmu

    Wapno? Gaszone czy jakies budowlane?
    Moze wapń?
    A dzialalo bo wapn przeciwdziala reakcjom uczuleniowym, ale nie neutralizuje jadu czy toksyn.

  7. #7

    Re: zbieranie pokarmu

    nie raz ukąsił ten pluskwiak wodny jakiś i jak bolało!!!!!


  8. #8
    baryla
    Guest

    Re: zbieranie pokarmu

    Jakis czas temu ukasila mnie konska mucha pod samiutkim okiem oko tak napuchlo ze nie umialem go otwierac :-/ skonczylo sie nawet u okulisty ;-( Kazal mi pic duzo wapnia i robic oklady z mrozonych,zuzutych torebek po herbacie ale niewiem co moglbym Ci poradzic na ukaszenie tej pszczoly

    3m sie cieplo ;-]


  9. #9

    Re: zbieranie pokarmu

    Moja babcia ma sposób aby przyłożyć na ukute miejsce plasterek cebule wypróbowałem to i przechodzi

  10. #10

    Re: zbieranie pokarmu

    Oj kurna macie problem. Ja od paru lat nic nie robię z ukąszeniem. Czasami nawet go nie czuję.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •