Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Prawdziwa masakra ze świerszczami

  1. #1

    Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Kiedy rano poszłem dać moim świerszczykom sałate wszystko było ok a kiedy na drugi dzień wieczorem poszłem je zobaczyć i nakarmić zobaczyłem masakre większość świerszczy była martwa z 30 żywych zostało tylko z 5 nie wiem co się stało nie były zagryzione morze z tą sałatą było coś nie tak jak myślicie


  2. #2

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Heh czasem tak bywa pewnie ich zegar biologiczny przestal tykac sałata możliwe, że była pryskana ale kiedyś rozmawiałem z ogrodnikiem, ktory rozprowadza sałate na markety to mi mówił, że sałata w szklarniach świetnie rośnie i nikt jej nie pryska bo się to nie opłaca.

  3. #3
    Fructus
    Guest

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    hej
    świerscze pozabijały sie najprawdopodobniej dlatego ze brakowało im białka. Daj im kiełbaske, albo jakieś inne mięsko. Możesz dać im również chlebek WAZA (to takie sucharki) najlepjej je rozgniec i podaj na jakimś spodeczku.

  4. #4

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Brak białka nasila kanibalizm, w żadnym wypadku nie wywołuje masowej śmierci.
    Przyczyna takiej sytuacji jest przecież bardzo wyrazista - zatrucie.
    Sałata nie musiała być pryskana. Wystarczy, że w glebie znajdowała się spora ilość środków ochrony roślin i metali ciężkich z okresu poprzedzającego uprawę sałaty.


  5. #5

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Tylko jedno słowo: WENTYLACJA.

  6. #6

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Zadna wentylacja. Sałata naprawde nie dosc ze jest pryskana, to ma zadziwiającą zdolnośc gromadzenia w sobie wszystkiego co szkodliwe. Nawet kanarki potrafią zdychac przez sałatę.


  7. #7

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Kiciuś, już 5 lat karmię zwierzaki sałatą. Codziennie. I co tydzień mam ok 250 świerszczy do utrzymania.

  8. #8

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Widocznie masz zdrową sałatę, misiu. Tylko pogratulować. :>


  9. #9

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    tak zwierzaczki - najlepiej sie pogryzc. Osobiscie nie wierze w zbiegi okolicznosci. Jesli swierszcze padly tak masowo bezposrednio po podaniu salaty to jak na moje ta zbieznosc daje jednoznaczna diagnoze;-) tez podawalem kiedys swierszcza salate i padaly jak muchy, przestalem i od tego czasu znalazlem tylko kilka zagryzionych, albo utopionych w pojemniczku z woda, ale te defekty juz tez staram sie eliminowac.. tylko sie nie gryzcie o swierszcze;-)


  10. #10

    Re: Prawdziwa masakra ze świerszczami

    Moje tez zra salate i zyja. Moze rodzice Ci podtruli. Albo dizewczyna bo juz miala dosc....


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •