Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wyskakujące rybki

  1. #1

    Wyskakujące rybki

    Miał kiedyś Tata mieczyka w akwarium... MIeczyk nie lubił taty.... Postanowił skończyć z tym nudnym zyciem w akwarium i wyskoczył... na piwo. Nie trafił jednak do baru, ale za tylną szybę akwa. Tam posiedział troszke, az do sprzatania, kiedy tata zajał sie czescia za akwa. Znalazł tam zmumifikowanego mieczyka. hehe

    Kiedy ja zająłem sie akwarytyka miałem podobną historie, ale troszke inna . Podczas czyszczenia akwarium również wyskoczyła mi ryba (molinezja). Zauważyłem, owszem, że cos teży na podłodze, ale myslełem ze to pies zostawił co nie co, czsami mu sie zdarzy . Postanowiłem dokończyć strzątanie akwarium i potem zając sie mniej przyjemną sprawa... dziene było iż zaden nieprzyjemny zapach sie nie ulatniał. Sprzatanie i wymiana wody zajeła mi kilkanascie minut. Po skonczeniu przyjzałem sie temu co leży na ziemi i byłem nieźle zdumiony...BIEDNA RYBKA. Moja pierwsza myśł była taka: gdybym przyjzał sie temu dziesięć minut wczesniej jeszcze by żyła... trudno


  2. #2

    Re: Wyskakujące rybki

    Mi wyskoczył sum i pies się nim bawił :-) A przy sprzątaniu akwa jedna molinezja sama wskoczyła do wiaderka z woda - widocznie nie lubi siatki :-)


  3. #3

    Re: Wyskakujące rybki

    A ja mialem samca mieczyka i znajomy przynisol mi swoje mieczyki (1 samiec i 10 samic) okazalo sie ze temu nowemu mieczykowi nie starczy 14 samic i atakowal mojego i sie lekko wkurzylem wzielem strzykawke + igle nawoz do roslin akwaryjnych no i reszte sie domyslcie co sie stalo nowemu mieczykowi.

  4. #4

    Re: Wyskakujące rybki

    mi głupiki wyskakiwały jak sie termostat popsuł i było 34 st.C :P

  5. #5

    Re: Wyskakujące rybki

    Mi gurami wyskoczyly jak wkladalam nowe tlo za akwarium. Nie spodobalo im sie.

  6. #6

    Re: Wyskakujące rybki

    Fajne historyjki... A Fryzjer! Ja jak się na rybkę wsciekne to wrzucam do zamarażarki :>>>> HA HA HA HA HA


  7. #7
    Terrariko
    Guest

    Re: Wyskakujące rybki

    ja miałem coś innego kupiłlem sobie żółwia dość dużego i brakło mi na akwarium. Poszłem do domu po gotówkęwzięłem żółwia i poszłem. W domu nie miałem gdziego dać to wpuściłem do rybek i poszłem po akwa dla żółwia. Jak przyszłem to pływały tylko szkielety rybek a żółw był tak najedzony że nie jadł dwa dni.!


  8. #8

    Re: Wyskakujące rybki

    eee ludzie czy wy nie macie szyb nakrywowych ? pokryw, oświetlenia w akwa?

    A co do kilku dr Mengele których tu widze, informuje że jeśli juz musicie zabić rybkę (np: chorą, pokaleczoną) to bradziej humanitarnym sposobem jest wrzucenie jej do 20% rotworu alkocholu etylowego (50% roztwór wódki)


  9. #9

    Re: Wyskakujące rybki

    Co do uśmiercania... wsadzanie ryby do zamrażarki też jest humanitarne (moim zdaniem), ponieważ ryby po prostu zasypiają kiedy temperatura gwałtomnie spadnie. A z tym alkoholem....hmmm możesz mi wytłumaczyć jego działanie na rybę?


  10. #10

    Re: Wyskakujące rybki

    co do działnmia alkoholu to czytałem kiedyś o tym że jest to najbardziej humanitarny sposób na uśmiercenie rybek (sprawdzałem niestety - faktycznie szybka i spokojna śmierć) a co do zamrażarki to faktycznie krystalizujący się lód w komórkach zwierzaka musi mu przeysparzać super doznań


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •