Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: ziemiórki

  1. #11

    Re: ziemiórki

    Odkurzacz wiele nie pomoże - jaja i larwy w ściółce.
    W pewnym stopniu żerujących larw można się pozbyć przesuszając lekko ściółkę. Wówczas należy położyć np. kawałek kory, miejsce pod korą zwilżyć i posypać pod nią trochę otrąb przennych. Po jakimś czasie larwy spełzną w to miejsce i wtedy wystarczy je zebrać.


  2. #12
    Nook
    Guest

    Re: ziemiórki

    Sam juz nie wiem...


  3. #13

    Re: ziemiórki

    Kurde a ja dla odmiany chciałbym miec te ziemiórki. Niestety nigdy nic takiego w zadnym terra nie chce mi sie rozwinąc nawet roztocza. Mam zabki (dendrobatesy ) które by to chetnie zjadly, a sa w tym skuteczne. Moze komus z Wa-wy wpozyczyc jedna? Po trzech dniach nie bedzie zadnej a to co rozwinie sie z larw tez moze byc zjedzone ale to moze potrwac z tydzien.


  4. #14

    Re: ziemiórki

    a ja bardzo nchciałbym sie dowiedzieć co to są za żaby.Silicon czy mugłbyś uimieścić ich fote na forum?


  5. #15

    Re: ziemiórki

    Sa w plazach opisane przezemnie w poscie "Podstawowe widomości o Dendrobatesach" oraz np. w gatunkach Dendrobates leucomelas. Zdziwiłbys się jak sa zabawne i ładne a przy tym moga byc pozyteczne.


  6. #16
    Rooibos Kalahari
    Guest

    Re: ziemiórki

    Można też zastosować żółte karteczki z klejem - są bardzo skuteczne w przypadku dorosłych owadów. Są sprzedawane pod różnymi nazwami w centrach handlowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •