Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: książki o wężach...

  1. #1

    książki o wężach...

    która lepsza ??- dłuższa "Węże"Marcina Jana Gorazdowskiego czy "Węże w terrarium"Klaus'a Griehl'a ???
    ksiąki są na stronie :
    http://rio.com.pl/index.php/sklep-te-dzial-weze-jezyk-_p.htm
    jeśli ktoś czytał je obie to prosiłbym o opinie- z góry dzięki !!!


  2. #2

    Re: książki o wężach...

    Jeśli tylko te dwie pozycje masz do wyboru, to zdecydowanie lepiej kupić książkę Marcina Gorazdowskiego. Jest o wiele lepsza merytorycznie.
    Co do książki Griehl`a to jedyne co zawiera w sobie dobrego, to niezłe zdjęcia. Prócz tego masa błędów.


  3. #3

    Re: książki o wężach...

    aha- dzięki- mam do wyboru tylko te dwie bo są po polsku, a angielsko języczne są drogie i nie stać mnie na nie- może ktoś poleci jakąś dobrą, polską książke- chodzi mi o węże- hodowla oczywiście...


  4. #4

    Re: książki o wężach...

    może "Encyklopedia terrarystyki" Eugene Bruins lub "
    Amatorska hodowla gadów" Marcin Jan Gorazdowski, Michał Kaczorowski albo "Zwierzęta w terrarium" Uwe Dost ???
    co myślicie o tych książkach- pewnie mało o wężach...
    książki są dostępne na tej stronce:
    http://rio.com.pl/index.php/sklep-te...e-jezyk-_p.htm


  5. #5

    Re: książki o wężach...

    W książce "Amatorska hodowla gadów" M.J.G. i M.K. znajdziesz o wężach bardzo dużo. Jeśli chodzi o polskich autorów, to moim zdaniem jest to jak dotychczas najlepsza książka o tej tematyce.
    "Encyklopedia terrarystyki" jest bardziej ogólna, aczkolwiek również znajdziesz tam sporo informacji.
    "Zwierzęta w terrarium" U.Dosta możesz sobie odpuścić...


  6. #6

    Re: książki o wężach...

    chopie masz te strone a ksiazek Ci się zachciewa jak masz za dużo pieniedzy to se kup ale po co?? po to by miec cos na pólce?
    W tym kraju nie ma dobrej literatury terraystycznej i może długo nie być
    więc przemyśl wszystko i czytaj forum
    Wiciu

  7. #7

    Re: książki o wężach...

    lubię po prostu czytać Ziom- pieniędzy nie mam za dużo i dla tego napisałem, że na obco języczne książki mnie nie stać, bo wyje..ć prawie 200 pln'ów to dużo, a forum to forum- chcę sam się edukować w tym kierunku, a nie zawracać gitare innym ludziom, jeśli jest coś co mnie nie pokoi lub coś czego nie wiem to wtedy pytam !!!
    a to forum o literaturze więc pytam, która z książeczek będzie lepsza i z której się najwięcej dowiem, choć troche wiem na ten temat bo przeczytałem wiele książek i wieloma zwierzętami się zajmowałem, ale mi jest ciągle mało...


  8. #8

    Re: książki o wężach...

    Kup se J.Coborna - polecam .

  9. #9

    Re: książki o wężach...

    ja mam tą " Węże"Marcina Jana Gorazdowskiego mimo iż weża juz dawno u mnie nie ma,ale polecam tania


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •