Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

  1. #1
    matka__
    Guest

    W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    Juz myslałem że nic nie będzie z jaj a tu nagle 3 młode liśćcew inkubatorku!!!! super!! Jutro im naszykuje terra jak sie należy!!! mam nadzieje że sie wszystko wykluje i że większość przeżyje! A wy rozmnozyliście kiedyś liśćce?? Czego sie nauczyliście wtedy? Napiszcie mi jakieś swoje rady.
    Pozdro!!!! i udanych chowów!

  2. #2
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    No więc po pierwsze (nie chodowałem liścców ale sporo czytałem i siędowiadywałem o nich ;P) raczej na 90 % liśćce nie wyklująci sięz wszystkich jaj po prostu taki gatunek - procent wylęgu stanowi około 40-55%. Młode dość często ginąprzy pierwszych 2 wylinkach,więc jeśli dożyją L3 to będzie już prościej. Młode potrzebujądużej wilgotności - ok90 % oraz naprawde nidużego terra-bo nie znajdą pokarmu(na początek nada się neduży faunabox-ok15cm dł-sątakie na allegro za 7,50 ) Jeśli pokarm trzymasz w słoiczku z wodą to konicznie zakręć nakrętką i porób otwortki bo małe są dość ruchliwe i się potopią. No i oczywiście u młodych liścców nie ma co testować pokarmu takiego jak sałata czy trzykrotka. Albo jeżyna albo młode liście dębu ( ale z takiego co nie rośnie przy ulicy-metale ciężkie ze spalin).
    Pozdro

  3. #3
    Saurus
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    Nie L3, lecz L4- po pierwszych trzech wylinkach sa juz ponoc "pewniejsze".
    Ja mam zbudowane porzadne terra i czekam na wyleg, z tym na razie, a nie z warunkami hodowli, bedzie chyba najwiekszy problem- z jajeczkami nigdy nie ma pewnosci .


  4. #4
    DZIUREK
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    matka:
    Jak długo inkubowałeś te jajka ??


  5. #5
    matka__
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    Tak naprawde to nie wiem. Bo sie w tym wszystkim pogubilem hehehehe. Ale tak coś ok 7-8 miesiecy.

  6. #6
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    No i ile młodych siem wykluło???

  7. #7
    matka__
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    juz sa 4 szt.

  8. #8
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    A ile było jajeczek??

  9. #9
    matka__
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    tylko 40 szt. od jednej samicy. Nie wiem czemu mi zdechły a druga nic nie zlozyła.

  10. #10
    sqqter
    Guest

    Re: W końcu!! P.giganteum sie wykluwają

    Ja bym sie cieszył z tych 40 jak na Phylium to dużo. Z reguły bywa że trudniejsze w hodowlii gatunki skladaja malo jaj


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •