Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Ratunku zżarły fikusa!!

  1. #1
    Bizkit
    Guest

    Ratunku zżarły fikusa!!

    Ratuuuunku!! włożyłam do mojego terra ze straszykami nowogwinejskimi duży liść fikusa (do ozdoby i jako schronienie, te liście są bardzo duże i ładne), nie pomyślałam, że mogą go zjeść!! zjadły około 1/4 tego wielkiego liścia!! słyszałam, że fikus jest trujący, czy ohne przeżyją?? nie doceniłam moich straszyków, myślałam, że to dla nich zbyt gruby liść, a jednak... więcej nie będę wsadzała jakichkolwiek choćby trochę jadalnych a nie znanych jako pokarm roślin...


  2. #2
    gicker
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    Witam

    Dziewczyno pomyśl, duze straszyki nowogwinejskie potrafią zeżreć cała łodyge jezyny a co dopiero taki listek.

    Hm wydaje mi sie ze jako osoba z ratingiem A powinaś wiedzieć to ze skoro zjedzą cała gruba i twarda gałaż od jezyny to z lisciem sobie na luzie poradzą.

    Powinaś tez wiedzieć ze skoro jest trujący i tyle tego zjadły to padna:/

    PS. Nie chce tu rozpoczynac jakiejś wojny poprostu takie jest moje zdanie i je tu napisałem


  3. #3
    Jaca
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    nie padną


  4. #4
    Bizkit
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    to co już teraz osoba z ratingiem A nie może mieć żadnych wątpliwości?? sorry ale moje straszyko nowogwinejskie nie zjadły nigdy grubej łodygi jeżyny - zawsze miały liście pod dostatkiem i nie musiały tego robić. poza tym niektóre rośliny, które są trujące niekoniecznie muszą być trujące dla owadów... aha i jeszcze jedno - twierdzisz, że padną, a Jaca, że nie - myślę, że on się bardziej zna na rzeczy... nie musisz być tak pewny siebie...

    P.S. Mam nadzieję, że następnym razem będziesz trochę bardziej tolerancyjny, szczególnie, że sam czasami zadajesz pytania.


  5. #5
    gicker
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    Witam

    No a czy ja mówie ze musza paśc ja mysle ze padnaa jaca nie każdy ma swoje zdanie

    Ja zawsze jestem tolerancyjny a ze mam rating D+ to mam prawo zadawać nawet błache pytania


  6. #6
    Bizkit
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    no więc skoro Ty możesz zadawać pytania to ja też, to że mam rating A nie znaczy że muszę wiedzieć wszystko ze szczegółami, bo nie sposób wiedzieć wszystkiego. jak na razie nie widać żebyś był tolerancyjny. nie mówisz że padną?? a więc cytuję:
    "Powinaś tez wiedzieć ze skoro jest trujący i tyle tego zjadły to padna:/"


  7. #7
    Fredomirek
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    gicker, tez uwazam, ze troche przesadziłeś... w końcu każdy ma prawo popelnic blad, i nikt nie wie wszystkiego, daj sobie spokoj i odpowiadaj na zadane pytania.

    Piotr

  8. #8
    Nirvana182
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    moim zdaniem nie padna


    pozdro, pawel

  9. #9
    gicker
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    Witam

    A ile to mi sie wypominało moja gafe kiedy to mój str.australijski przeszedł wylinke i dostał skrzydła, niewiedziałem ze str.australijskie dostaja skrzydła i palnołem ze mam mutanta

    I co wypominało mi sie to i przez to musiałem troche czekac na mój rating:]

    Jeszcze raz pisze każdy ma swoje zdanie!!

    Moim zdaniem moze paść ale chyba się myle bo juz mineły 2 dni i żyje

    Wybacz Bizkit moim zdaniem skoro masz rating A to powinas mieć spora wiedze na temat gat które hodujesz, czepiam sie do tego ze nie wiedziałaś ze tak duze i masywne straszyki jak nowogwinejskie potrafią zezreć byle grubszego liścia.

    Gdybyś troche dłuzej je obserwowała to napewno byś dojzała ze jedza również łodyge( no chyba ze masz jeszcze malutkie to wtedy zwracam honor).

    PS. Przyznam reście racje moze teraz nie jestem zbyt tolerancyjny ;-)


  10. #10
    Jaca
    Guest

    Re: Ratunku zżarły fikusa!!

    To, że samiec straszyka a=ustralijskiego ma skrzydła i lata masz napisane niemal w każdym opisie gatunku. Informację, że fikus może zatruć straszyka o wiele trudniej znaleźć. Chociaż oczywiście jest to nieprawdą, o czym zaraz pewnie Bizkit poświadczy.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •