Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: kryjowka

  1. #1
    pw236
    Guest

    kryjowka

    czy straszyk australijski potrzebuje krysjowki

  2. #2
    insekts
    Guest

    Re: kryjowka

    kryjówki raczej nie ale gałązki i korzenie na pewno się przydadzą

  3. #3
    mati222
    Guest

    Re: kryjowka

    i raczej grubsze gałązki

  4. #4
    Rogacz
    Guest

    Re: kryjowka

    Straszyki, jaki i większość owadów, prowadzą nocny tryb życia, rano zchodzą do zacienionych miejsc i tam śpią. W terrarium nie jest potrzebna taka kryjówka, jeżeli jednak naświetlamy terrarium powinna się tam jakaś znaleźć. Ja polecam złączenie dwóch korzeni tak, aby powstał taki "tunel", tam straszyk będzie się chował przed promieniami słonecznymi. przynajmniej ja to stosuję :-/


  5. #5
    Jaca
    Guest

    Re: kryjowka

    Straszyki australijskie to nie Eurycathy, nie szukają kryjówek i ich nie wymagają.


  6. #6
    insekts
    Guest

    Re: kryjowka

    zgadzam się z Jacą

  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: kryjowka

    Ja też.
    Moje PSG 9 buszują zawsze po całym terra i nie kryją się. Duże PSG 23 w dzień chowają się po wszelkich zakamarkach. Dobrze jest więc im wstawić jakiś spory kawałek wypukłej kory lub duże liście.
    Ale małe mają tendencję do zbijania się w kupkę (foto: http://republika.pl/owady_i_nie_tylk.../ecalcar02.jpg) i to na ścianie zwróconej w kierunku światła.
    Dziwne?


  8. #8
    Hari
    Guest

    Re: kryjowka

    Po to wyglądaja jak liscie, zeby w odrętwieniu miedzy nimi trwac. Nie muszą specialnie szukac kryjowek.


  9. #9
    Jaca
    Guest

    Re: kryjowka

    Młode Eurycantha sp. żyją wśród listowia, dlatego zbijają się w "zieloną" kupę, kiedy zbyt mało liści mają umieszczone w terrarium. W opisie gatunku zaznaczałem, że chowanie młodych w terrarium praktycznie całkowicie wypełnionym pędami z liśćmi stymuluje ich wzrost (formy imaginalne osiągają większe rozmiary) oraz zabezpiecza się dodatkowo w ten sposób przed dość niebezpiecznymi (szczególnie u PSG44) odwodnieniami.


  10. #10
    Jaca
    Guest

    Re: kryjowka

    P.S. Świetna fotka :-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •