Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: jak to jest z tym zjadaniem samca?

  1. #1
    pudu
    Guest

    jak to jest z tym zjadaniem samca?

    czy nie zdaża się tak że samiec zjada samicę po kopulacji?

    S.gastrica jadła sałatę bo się sałata ruszała...czy nie jest tak że modliszki atakują wszystko co się rusza?


  2. #2
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: jak to jest z tym zjadaniem samca?

    Nie zdarza się bo u większości gatunków samica jeśli nie większa to jets napewno masywniajsza i silniejsza od samca.


  3. #3
    Marek69
    Guest

    Re: jak to jest z tym zjadaniem samca?

    Poprostu modliszka uzupełnia zapas na robienie kokonu, jeżeli jest głodna to sobie go zje, jak ma klijenta obok on dla niej zrobił to co miał zrobić a jakby nie było jest smacznym kąskiem z tą sałatą to chyba trochę ściemniłeś nie widziałem żeby moje modliszki dobierały się do roślin chyba, że ją głodziłeś i próbowała wszytkiego co było po jej okiem, i napewno nie dlatego że się ruszała w to nie uwieże mogła ją złapać bo to jest odruch obronny no ale cóż moge się myllić nie zbadane są wyroki tego u góry i może to pierwsza Gastrica wegetarianka. Pozdrowienia Marek


  4. #4
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: jak to jest z tym zjadaniem samca?

    U mojej gastricy L7 (teraz już L8) latał mącznik (a razej pełzał) po dnie jak się na niego rzuciła ze ścianki to poderwała do góry całe podłoże (zeschnięty nieco papierowy ręcznik) :P:P:P


  5. #5
    Keplianica
    Guest

    Re: jak to jest z tym zjadaniem samca?

    Jest jeszcze jedna sprawa: podniecony samiec nie myśli o jedzeniu. Natomiast samice wolą jedzenie nad inne przyjemności Po prostu tak jest ze przez feromony samiec traci głowę (czasami dosłownie) zaś samica nie ma interesu w posiadaniu popędu płciowego.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •