Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Samiec czy samica

  1. #1
    OgNiStY_
    Guest

    Samiec czy samica

    Czesc mam pytanie mozecie mi okreslic czy to jest samiec czy samica !

    mnam tyakia biedna strone o modliszkach! http://modliszki2.w.interia.pl i tam sa fotki! Jak ktosby umial okreslic z fotek to bardzo prosze o okreslenia plci Zielka i Brazka :P a jak nie uda sie to postaram sie zrobic nowe foty bo juz dzisiaj mam jedna L8


  2. #2
    Igor6
    Guest

    Re: Samiec czy samica

    na podstawie tych zdjec nie da sie okreslic plci. ale mozesz sam okreslic. policz segmenty od spodu albo zrob zdjecia odwłoku własnie od spodu (6 segmentów samica; 8 samie)


  3. #3
    OgNiStY_
    Guest

    Re: Samiec czy samica

    Wiem ze jak tam ilosc segmenow ale tez po wielkosci probowalem oceniac bo ta mlodsza jest wieksza to chyba samica ! sam juz nie wiem poczekam jak urosna jeszcze troche i bedzie latwo policzyc!


  4. #4
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: Samiec czy samica

    Ja myślę że zielek to samiec na ostatnim zdjęciu widać ostatnie segmenty dwa takie małe. Ten drugi to wogóle na fotkach mu tyłka nie widać więc...
    Słuchaj bez urazy ale u L7 już widać doskonale płeć Można już powiedzieć z dużą trafnością u L4-L5
    Jeśli naprawdę tego nie widzisz to pożycz jakąś dobrą lupę (może znasz kogoś kto zbiera znaczki) i możesz określać. Segmenty licz od tego który się znajduje za drugą parą odnóży krocznych do samego końca. Samica ostatni segment ma dosyć duży niewiele mniejszy od pozostałych,natomiast samiec,dwa ostatnie segmenty w tym wieku jeszcze wąskie i małe.
    Jeśli naprawdę nie możesz sobie poradzić to pożycz cyfrówkę i wstaw lepsze zdjęcia i po sprawie


  5. #5
    OgNiStY_
    Guest

    Re: Samiec czy samica

    Zielek To Samiec 8 Segmentów!
    Brazek To Samica 6 Segmentów!

    Juz nie musicie oidpowiadac!!!!!!!!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •