Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: o pewnej modliszce

  1. #1
    geckonum
    Guest

    o pewnej modliszce

    Mam, a raczej miałem modliszke, jest teraz w subimago, i miala problem z wylinka, mianowicie, "odczepila" sie od scianki terrarium i liniejac utknela miedzy scianka a kamykiem, poprostu zostala w wylince, zorientowalem sie ze nie moze z niej wyjsc dopiero nastepnego dnia, wieczorem kiedy sie nie ruszala w koncu zdjelm penseta z niej ta wylinke, miala poskrecane odnoza jak w krzywicy i lekko uszkodzone oko,
    dawalem jej martwe swierszcze, nawet jadla ale nie bylo z nia lepiej... wczoraj sprzatalem mieszkanie i dzis rano znalazlem ja na podlodze, pewnie nadepnol na nia pies bo nei ma jednej lapki i ma zniszczone oczy....wlasnie wsadzam ja do zamrazarki.... jak zapobiegac takim sytuacjom?

  2. #2
    Remus
    Guest

    Re: o pewnej modliszce

    Żeby zapobiec takim sytuacjom to trzymaj ją w terra,a nie na mieszkaniu.Wtedy nie będzie narażona na nadepnięcie np. psa


  3. #3
    Tobasz
    Guest

    Re: o pewnej modliszce

    Czlowieku modliszki trzyma się w terra :/ nie pomaga się modliszką wychodzić z wyninki wystarczyło ja tylko przywieśic :/
    śmierc tej modliszki to w 70% Twoja wina


  4. #4
    geckonum
    Guest

    Re: o pewnej modliszce

    kurde, wisiala tak ze dwa dni bez zmian, kiedy ja wyjolem juz miala zdeformowane odnoza, a terarium spadlo zrzucone przez psa.........moze wiec zmnmiejszysz te procenty


  5. #5
    m.borkowski
    Guest

    Re: o pewnej modliszce

    geckonum napisał(a):

    > jak zapobiegac takim sytuacjom?

    Biorąc pod uwagę całą historię, tak jak ją opisałeś - chyba musisz trzymać psa na smyczy

    Poza pilnowaniem wilgotności, zapewnieniem odpowiedniej wysokości terrarium i odpowiedniego wystroju, żeby modlicha miała się czego złapać - nic nie wymyślisz. Możesz ewentualnie trzymać kciuki, co na pewno nie zaszkodzi, ale pewnie i specjalnie nie pomoże.

    Pozdrawiam,
    Borek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •