Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

  1. #1
    Robal
    Guest

    Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Zamierzam kupić modliszki ale nie wiem jaka roślina spełnia wymogi panujące w ich terrarium ponadto chciałbym wiedzieć czy można do takiego terrarium wsadzić basenik dla jaszczurek częściowo przkryty gazą. Jeśli koś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania to czekam.


  2. #2
    mantid
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    dowolna... po co Ci basenik w terrarium z modliszką ?
    Jaki gatunek modliszki chcesz kupic ?

  3. #3
    Robal
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    modliszkę gwinejską


  4. #4
    mantid
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    tzn. ?

    Mozesz wsadzic jakis bluszczyk - tak naprawdę nie ma to zadnego znaczenia byleby nie byla to roslina lubiąca zbytnia wilgotosc.

  5. #5
    Robal
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Ja czytałem i słyszałem że modliszki lubią wilgoć, nawet do 70% a chciałem się zapytać o kąkretnom nazwę rośliny, wiem że śą tu tacy którzy chdują modliszki już dosyć długo i mają rosliny doskonałe dla modliszek, zresztą ja nieznam się zbyt na roślinach a jak pytam się o to w sklepie to nie ma takiego mądrego co by wiedział. Także wystarczy mi że jakiś doświdczonyn chodowca powie mi jaką sam ma rośline.


  6. #6
    Anolis1987
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Słuchaj mogę podać gatunki tylko nie wiem o jaki typ roślin ci chodzi bo na wymogach modliszek się nie znam. Czy ma to być roślina pnąca, o dużych lub małych liściach, krzewiasta, rozetkowa, kwitnąca i jaką miała by mieć wielkosć.

  7. #7
    Robal
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Najbardziej pasuje mi roślina o średniej wielkości liści typu fikus tylko że pnąca odstempy między liściami też powinny nie być za małe a wielkość rośliny to ok 25cm/35cm z pewnymi wykroczeniami. Roślina powinna lubić ciepło (20/30 stopni C) a wilgotność około 60%/70%.


  8. #8
    mantid
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Jeśli nie masz dorosłej modliszki to nie przesadzaj z wielkością terrarium.

    Jako roślinkę polecić mogę ci:

    Ficus pumilo (pnący fikus o drobnych listkach)
    Hedera helix (różne odmiany bluszczu)
    Dizygoteka

    Te z powodzeniem sadziłem w terrariach modliszek

    Tak naprawdę równie dobrze modliskz może obejść się bez roślinek.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Anolis1987
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Figowiec pnący (F. pumila)-ma małe (1cm dł) liście, dosć sztywne, lubi wysoką wilgotnosć i ciepło. Rośnie średnim tępem. Ale pamiętaj by od czasu do czasu go nawozić, Najlepiej daj pałeczki nawozowe, twojej modliszce raczej nie saszkodzą. Aha podlewaj go tak ażeby ziemia była wilgotna ale nie mokra ani sucha.

  10. #10
    sułek_
    Guest

    Re: Jaka roślina nadaje się do terrarium dla modliszek

    Ficus pumila w warunkach wigotnego, ciepłego terrarium jest jednąz najszybciej porastających roślin, kto posadził w terra ten zna jego możliwości...
    jego wzrost nie ma nic wspólnego z "średnim tępem" a bliższy jest z błyskawicznym tempem
    tak poza tym nadaje się do modliszek choć zdecydowanie lepiej porasta duże, płaskie powierzchnie (korek, mata z włókna kokos, tło cement) czy grube pnie roślin niż drobne, luźno stojące gałązki dla modliszek


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •