Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

  1. #1
    KamilNowacki
    Guest

    Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

    Witam. Za kilka dni będę miał agame czerwonogłową i już szykuje jej nowe duze terra. Wszystko prawie jest, oprocz roślinności? Wiem ze to jest zadko spotykany gatunek, hodowany w Polsce, ale może ktoś ma? Albo przynajmniej coś wie wiecej niż piszą w poradnikach, jeśli chodzi o ROŚLINNOŚĆ !! Do tej pory chodowalem głównie agamy brodate i kameleony jemeńskie... czy roślinność może być taka sama, podobna? :> Proszę o pomoc :] Z góry dzieki. Pzdr

  2. #2
    milo
    Guest

    Re: Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

    nie mam tych agam ale z doświatczenia na lampartach powiem ci że sukulenty(żywe kamienie i aloes) i te gatunki i jakieś inne sucholubne bez kolców


  3. #3
    tokaga
    Guest

    Re: Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

    Ja trzymam: Crassula arborescens, Haworthia. Aloes jest zbyt kruchy, a te agamy są "bezlitosne" dla roślin więc dlugo u nich nie pożyje. Żywe kamienie z czasem zostaną podrapane, więc lepiej mieć kilka doniczek i co jakiś czas je wymieniać.


  4. #4
    KamilNowacki
    Guest

    Re: Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

    Mówisz? To co radzisz? Jakie konkretnie rośliny? A może jakieś sztuczne? W sumie nie potrzeba jej za wiele roślinności? z tego co wiem. A hodowałeś ja kiedyś?

  5. #5
    tokaga
    Guest

    Re: Jakie roślinki dla agamy czerwonogłowej

    Tak hoduje
    Crassula arborescens, Haworthia, Gasteria dosyć dobrze się mają.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •