Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Roslinki.

  1. #1
    BooYaKa
    Guest

    Roslinki.

    Jakie roslinki nadaja sie do terrarium z gekonami murowymi i tureckimi.Zeby byla chociaz jedna,albo dwie.


  2. #2
    Łotysh
    Guest

    Re: Roslinki.

    tutaj sprawa jest dość skomplikowana jeśli chcesz odzwierciedlić prawdziwe warunki w jakich żyją te gekony, bowiem nie ma zbyt wielu roślin z Hiszpanii i Maroko do hodowlii w terrarium, większość z nich pasuje raczej na balkon lub do ogrodu. Ale możesz je zastąpić innymi, np. Ceropegia Wooda, Grubosze, Eonium (Aeonium), Eszeweria (Echevena), agawy (te nie mające ostrych brzegów liści). Możesz też poeksperymentować i dać tam te roślinki rosnące w ich środowisku (ale uwaga będą one rosnąć z zawrotną szybkością, ale nie jest to wada bo będziesz mógł sadzonki dac na balkon i do ogordu, co tylko wzbogaci twoją florę ), tak więc te rośliny to m.in. lawenda, oleander, asparagus, mirt, rozmaryn, iberyjskie wrzosy (niestety są niedostępne w polsce ale można je zastąpić Erica gracilis - wrzosiec delikatny).
    Tylko pamiętaj! wszystkie rosliny muszą być trzyamne w doniczkach a nie sadzone w terraryjnym piachu! doniczki nie muszą być duże, mogą być płaskie i zamaskowane kamykami, korzeniami itp. Jeszcze jedna rada, sadź rosliny w plastikowych doniczkach bo w ceramicznych ziemia będzie błyskawicznie wysychac.
    Powodzenia

    niektóre są opisane na www.greenworld.serwus.pl


  3. #3
    BooYaKa
    Guest

    Re: Roslinki.

    Dzieki,cos sie znajdzie.Zawsze sadze w doniczkach.


  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: Roslinki.

    to dobrze, a jeszcze jedno odnośnie tych roślin ze środowiska gekona, to nie wiem jak one będą rosły w terra gdyż nigdy tego nie próbowałem, podejżewam że rozmaryn czy lawenda będą mieć za mało światła, a wrzoścowi może być za ciepło. Z tych wszystkich (ale to tylko moje podejżenia) to najlepiej będzie rósł oleander, a z tych sukulentów które wymieniłem na początku to najlepiej nadaje się ceropegia Wooda (sam ją hoduje w terra i jest znakomita, piknie obrasta korzenie i tylną ściankę, nadając terra bardzo naturalistycznego wyglądu).


  5. #5
    BooYaKa
    Guest

    Re: Roslinki.

    A moglbys mi wyslac jej zdjecie na maila?JAk bedzie w kwiaciarni to sobie kupie.


  6. #6
    Łotysh
    Guest

    Re: Roslinki.

    nie mam tych fotek na kompie ale:
    1-wejdź na Google
    2-uchuchom opce "Grafika"
    3- wpisz nazwy tych roślin
    4-oglądaj!

    A wpisz następujce nazwy:
    Nerium oleander
    Crassula
    Lavandula
    Rosmarinus officinalis
    Lithops
    Aeonium
    Echeveria
    Ceropegia woodi
    Erica gracilis
    Agave


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •