Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: co to jest?

  1. #1
    Chitos
    Guest

    co to jest?

    wczoraj zauważyłem w mieszance paszy,otręb i kukurydzy białe ,małe robaczki.Co to jest i czy można tym ptasznika karmić?

  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: co to jest?

    Przydałby się jakiś dokładniejszy opis (wielkość, budowa, dokładne kolory, sposób poruszania się, cechy charakterystyczne), a najlepiej dobre zdjęcie.
    Może to być mącznik, pleśniakowiec, trojszyk... i pewnie kupa innego badziewia.


  3. #3
    Chitos
    Guest

    Re: co to jest?

    ma to około 1,5 cm,koloru są białego,bugowa ciała:segmentowa,porusza się jak larwa muszki plujki.zdjęcia brak bo nie mam czym

  4. #4
    Dark Raptor
    Guest

    Re: co to jest?

    W takiej mieszance spodziewałbym się zarówno mącznika, jak i trojszyków. Ponadto mklika mącznego. Sądząc z koloru, mógłby to być ten ostatni. Jednak trochę za duża wielkość (tu pasowałby tylko mącznik).
    Widziałeś może ostatnio latające luzem takie kremowo-brązowe "mole"? Jeśli tak, to jest to mklik.


  5. #5
    Chitos
    Guest

    Re: co to jest?

    tam tylko latały muszki

  6. #6
    Dark Raptor
    Guest

    Re: co to jest?

    W takim razie potrzymaj to do czasu przobrażenia. To wyjaśni sprawę raz na zawsze
    Larwy much potrzebują wilgotnego środowiska do rozwoju. W warunkach opisanych przez Ciebie najczęściej rozwijały się u mnie mkliki.

    ...i raczej nie powinno zaszkodzić pająkowi.


  7. #7
    Chitos
    Guest

    Re: co to jest?

    to chyba muszki,bo jest tam wilgotno

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •