Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czy karaczany latają?

  1. #1
    dawid_długoszewski
    Guest

    Czy karaczany latają?

    Własnie jak w temacie bo widziałem w pudełku jak latały.Jest to odmiana ta zielona.


  2. #2
    dawid_długoszewski
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    i jeszcze jedno czy te zielone chodzą po szybie????


  3. #3
    OlekL
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    Chodzi Ci o Panchlora Nivea ? Jeśli tak to do najgłupsza karmówka jaka miałem , Imago lata, chodzi po szybach i w ogóle nie przyjemny karaczan, Blaptica Dubia lepsze.


  4. #4
    Foxtrott
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    rewelacyjnie chodzą po szybach i latają też zadziwiająco dobrze. jedyny plus tego gatunku to młode niewiele wieksze od Drosophili spp.


  5. #5
    OlekL
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    właśnie, kupiłem ten szajs tylko ze względu na wielkośc wylęgu, karaczan po 3 wylinkach jest takiej wielkości by 2 cm zabka mogla go spokojnie wszamać, imago też nie są duże ale za to bardzo denerwujące


  6. #6
    Larkin
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    żaden szajs tylko bardzo fajne karaluszki...
    jedne z moich ulubionych, jeśli nie ulubione =:]

  7. #7
    yupik
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    Panchlora bardzo dobrze chodzi po szybach, dorosle swietnie lataja.
    Sa stosunkowo wrazliwe na przesuszenie.
    Zalety to takie, ze nie slyszalem by uciekinierzy rozmnazali sie w mieszkaniu (kilka mi ucieklo i mimo wszystko nie mam karaczanow w mieszkaniu).
    Kolejna zaleta jest to, ze moje gekony lamparcie "szaleja" za tymi karaczanami - w przypadku moich gekow jest to 100% sposob by zmusic niejadka do zjedzenia czegokolwiek. Szkoda, ze takie male - sporo ich trzeba na jeden obiadek doroslego gekona (z tego powodu zrezygnowalem z hodowli). Nie zetnkalem sie z oferta na forum na sprzedaz wiekszej ilosci tych karaczanow.

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  8. #8
    cage
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    p. nivea - osobniki tego gatunku może nie latają, ale zato doskonale szybują, chodza ładnie po ściangach, małja sympatyczny wyrac "ryjka" ;P i w ogóle są śmieszne i napewno o wiele szybsze np od N. cinerea ;D


  9. #9
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    Ok. Tu macie foty z lotu mojego Blaberusa

    Są baaaaardzo cienkiej jakości, bo ciężko było robić jednocześnie zdjęcie, rzucać nimi i pilnować, gdzie upadną





    Thanks to ImageShack for Free Image Hosting


  10. #10
    cage
    Guest

    Re: Czy karaczany latają?

    ale i tak fajne foty, własnie tak sie przymierzam to kupna jakiegos fajnego robactwa co będzie latać

    Darku - a jak wsadze takie Blaberusydo duzego terra to beda sie wznosic w powietrze choc na chwilkę ?! czy z nimi to jest tak ze lataja poprostu jak uciekna z terra lub jak się je wypusci na sesje foto ?! ;D


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •