Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: świerszcze

  1. #1
    khazad
    Guest

    świerszcze

    od niedawna kilka samic zaczeło składać jaja w wilgotnym torfie... Po tym zabiegu co pewien czas widze samce i inne samice przychodzące w miejsce złożenia jaj i kopiące... Troche to podejrzane... Jak dobrze pamiętam ta najszlachetniejsza rasa zwierząt to kanibale, ale nie wiem czy moga wyjadać złożone jajka... Mogą? czy sie raczej nie przejmować?
    Dziękuje za rozjaśnienie mi sytuacji przez bardziej doświadczonych kolegów
    Pozdrawiuam Khazad

  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcze

    Mogą zjadać. Często też wykopują je na powierzchnię i te wysychają.
    Jeśli chcesz mieć jak najmniejsze straty, po prostu wyciągaj pojemnik z jajami co 1-2 tygodnie i wstawiaj nowy (a stary do inkubacji i wylęgu świerszczy).


  3. #3
    khazad
    Guest

    Re: świerszcze

    dzięki... Jeśli chodzi o zmiane pojemnika to tak własnie robie... A straty chyba sa niestety nieuniknione, bo te już kopią w dzien po złożeniu :/ dziwne, pokarmu mają pod dostatkiem...

  4. #4
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcze

    Kopią też dla pewności, że jaja złożą w bardziej wilgotnym podłożu (głębsze warstwy wolniej schną - jeśli już wysychają).
    No i ważny jest też fakt, że większość świerszczy żyje (lub żyła) w norach, więc mają jakiś nawyk :-)


  5. #5
    dominik1
    Guest

    Re: świerszcze

    khazad miałem podobne p[roblemy ale zamontowałem siateczke z alu. o średnicy oczek 1,5mm i wszystkjo jużmam ok. Spróbuj, za siatke zapłacisz grosze w markecie budowlanym


  6. #6
    khazad
    Guest

    Re: świerszcze

    jeszcze jedno pytanie nie na temat treoche... czy jaja trzeba inkubować z ogrzewaniem 24 h na dobe czy mozna je wyłaczać na noc?

  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcze

    Możesz spokojnie je odłączać od ogrzewania. Wylęgną Ci się nawet w pokojowej, ale po dłuższym czasie.


  8. #8
    PaPel
    Guest

    Re: świerszcze

    a można zostawiać przy piecu wtedy mają przewaznie z 3/4 doby cieplo a potem kilka godzin zimno do nastepnego napalenia w piecu .... (kaflowym) ??

  9. #9
    PaPel
    Guest

    Re: świerszcze

    a można zostawiać przy piecu wtedy mają przewaznie z 3/4 doby cieplo a potem kilka godzin zimno do nastepnego napalenia w piecu .... (kaflowym) ??
    aha i czy jajka mogą skisnąć jak bedą miały zbyt duzą wilgotnośc ??

  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcze

    Mogą tak pozostać (no chyba, że przekroczysz 35-40 st. C - wtedy już nie). Zbyt duża wilgotność może powodować ich gnicie i zamieranie zarodków. Generalnie, chodzi o to, by podłoże było wilgotne, ale nie "pływało".


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •