-
Re: wylęg - czemu padają??
mnie pszestwały się mnożyc jak tylko pojawiały się roztocza i chodowla wymierała powoliteraz mam tak i ciesze się własnymi swierszczami troche zabawy to prawda ale swierszczy jest mnustwo jak na własne potrzeby z stosunkowo małej chodowli
-
Re: wylęg - czemu padają??
no ja mam z młodziakami spooory kłopot gdyż padają mi masowo ;( Jak na razie straty sięgają ok 400 młodziaków (( i chciałbym jak najszybciej zapobiedz tej zagładzie (wiem że część padła bo miały za sucho ale to się staram nadrobić, kolejna tura padła bo jak zrobiłem im za wilgotno to na ściankach osadziła się przez noc para i świerszcze się potopiły, kolejne padły nie wiadomo czemu)
-
Re: wylęg - czemu padają??
Z młodymi zawsze jest problem, trudno dobrać im właściwe warunki. Musisz niestety metodą prób i błędów znaleźć "złoty środek". Trudno jest podać dokładny przepis, bo wszystko zależy od szeregu warunków (może mieć nawet wpływ ustawienie terrarium - np. na przepływ powietrza). Ja na początku swojej hodowli też dość często miałem takie wypadki jak "masowe wymarcia". Generalnie z 6 gatunków świerszczy które hodowałem, najodporniejsze były domowe i kubany. Śródziemnomorskie były średnio podatne na choróbska (ale strasznie paskudzą i śmierdzą), podobnie polne. Bananowe są najdelikatniejsze, choć tegoroczny wylęg ma się znacznie lepiej niż poprzedni. Mam już dużo podrostków po 3 - 4 linieniach.
PS. Przy zbyt dużej wilgotności pojawiają się grzybice. Chyba lepiej mieć troszkę bardziej sucho niż za wilgotno. Roztocza też przeważnie lubią wilgoć. Jeśli możesz wybierać trupy, choć przy wylęgu niestety za bardzo się nie da, usuwaj je bo to potencalne siedlisko zarazy. Owadomorki (grzyby) w wilgotnym środowisku szybko opanowywują takiego trupa i infekcja rozszerza się.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum