Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

  1. #1
    Double
    Guest

    Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    ja tam szczerze mowiac w zycie prywatne swierszczy nie zagladam, nie ogladam i sie nimi specjalnie nie interesuje, ale wlasnie zajrzalam do ich terra, i odkrylam bielusienkiego jak snieg swierszcza - biale pokladelko, czulki przezroczyste, oczęta ciemnobordowe - czy mam cudowne dziecko mutacji czy po prostu swiezo wylinialego robala? pewnie tak :] ale wyglada niesamowicie


  2. #2
    PaWeL^
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    raczej to drugie :P


  3. #3
    SławekS
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    poczekaj pare godziny i pooglądaj tego swierszcza to ci oko zbieleje (będzie brązowy jak inne) :-)


    Ludzie czytajcie ARCHIWUM to samo pytanie 2 razy w tygodniu to lekka przesada
    http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=22&i=881&t=881

  4. #4
    Double
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    no stary, archiwum to ja mam w małym palcu, po porstu zszokowala mnie ta biel vizira..


  5. #5
    Otaku_JP
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    Cóż... świerszcze też czasem linieją -___-

    Otaku


  6. #6
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    Widać, że to wylinka, ale tak serio to czasem zdarzają się aberracje. Już kilka razy zdarzało mi się uzyskać żółte świerszcze polne, choć w naturze są niemal całkowicie czarne. U świerszczy śródziemnomorskich też widoczna jest duża zmienność. Są osobniki melaniczne (miałem np. całkowicie czarne samice bez jakichkolwiek plam) jak i jaśniejsze ze wszystkimi charakterystycznymi plamami. Spory rozrzut widać też u świerszczy domowych i kubańskich (lub czerwonogłowych). Na razie nie spotkałem się ze zmiennością u świerszcza bananowego, ale te hoduję krótko.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Double
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    HA! widzicie! jednak nie całkiem nie pokrecilo :> dzieki, Raptor


  8. #8
    Otaku_JP
    Guest

    Re: Świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    Ja mam tylko 1 gatunek i przypuszczam, że to "kubany". Znasz jakieś stronki poświęcone świerszczom i ich hodowli (no bo w sumie to co jest na na terrarium.com.pl to ciut za mało, a do terrarium.com.pl nie mam dostępu)?

    Otaku


  9. #9
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    Wydaje mi się, że info o hodowli na tej stronie jest wystarczajšco dobre. Mój kodeks "droga œwierszcza" - dotyczšcy hodowli każdego gatunku to kilka punktów:

    -brak położa, tylko pojemnik z torfem na jaja (małe ryzyko chorób grzybicznych), zawsze wilgotne
    -kilka wytłoczek na urozmaicenie terenu
    -dwa razy dziennie dolewana woda o poideł
    -raz dziennie warzywo lub owoc, niezjedzone resztki usuwam
    -usuwanie padłych lub wyglšdajšcych na chore œwierszczy
    -codzienne pogrzewanie terra by temperatura wynosiła ok 24 - 28 st. C

    W sumie wszystko sprowadza się do tego i to działa.

    Pozdrawiam! ... i powodzenia w hodowli!

    PS. Może w poniedziałek wrzucę na forum owady kilka kolejnych fotek (dorwałem na weekend cyfrówkę), między innymi mojš hodowlę œwierszczy.

  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: świerszcz albinos, albo już całkiem mam fioła :I

    Zgodnie z obietnicą fotka mojej hodowli świerszczy. Od lewej kubańskie, domowe i bananowe (śródziemnomorskie mam w innym terra). W każdym poza wytłoczkami jest pojemnik z ziemią na jaja, karmnik (zielony) i poidełko z pokrywki od pudełka do filmów. Strzykawki ułatwiają nalewanie wody do poidła i zwilżanie podłoża.

    Pozdrawiam!

    PS. Sorry za te buraki w poprzednim poście (chyba, że wam nie znikają polskie litery), ale pisałem go na innym kompie i tam wyglądało to normalnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •