Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: zainfekowana hodowla

  1. #1
    Foxtrott
    Guest

    zainfekowana hodowla

    moje świerszcze zostały zaatakowane przez roztocza.
    czy mogę podawać takie zaatakowane świerszcze pająkom i modlichom, czy wszystko wywalić a terra zdezynfekować i zacząć godowlę od nowa??


  2. #2
    Yeter
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    Nie jestem doświadczony ale na chłopski rozum to roztocza przejdą na pająki przy podawaniu, takie moje skromne zdanie.


  3. #3
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    To zależy gdzie te roztocza przebywają.
    Jak na świerszczach pasożytują i przebywają na nich to nie polecam podawać ich pająkom ani skorpionom, jeśli zaś tylko w podłożu to możesz bez problemu podać świerszcze na skarmienie, albo jeśli chcesz możesz uratować hodowlę przekładając do nowego lokum bez podłoża ma się rozumieć same tylko owady.


  4. #4
    Foxtrott
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    siedzą na świerszczach
    i to takie ilości, że ledwo świerszcza widać
    a ąwierszcze to maleństwa


  5. #5
    koksik
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    w takim wypadku musisz zaczac od nowa hodowle, wyrzuc wszystko i dobrze wymyj terra


  6. #6
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    No cuż musisz uczynić tak jak mówi koksik.
    Te roztocza musiałeś zawlec razem z porcją zarodową świerszczy.


    PS. Kiedyś hodowałem świerszcze, na podłożu ( torf z piaskiem ), zalęgły mi się po jakimś czasie wielkie ilości roztoczy, lecz te pajęczaki nie nażucały się świerszczom wogule .
    Wtedy świerszcze spokojnie przełapałem do nowego insektarium, tym razem bez podłoża, tylko pojemniczek do składania jajek dla tych owadów miał podłoże.
    Roztoczy pozbyłem sie w try_miga.
    Zauważyłem że te same roztocza pojawiają się w zaniedbanych i za wigoconych hodowlach mączniaków ( mączników ).


  7. #7
    RMXUS
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    ja mam podloze z platkow jeczmiennych nie torf, torf mam w pojemnikach i jak narazie nic ich nie atakuje(ja mam kameleona np.)tylko mi jeden swierszcz dos duzy padl chyba naturalnie mam nadzieje


  8. #8
    RMXUS
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    jak bys mogl to przeslij mi zdjecie (jak wygladaja swierszcze w roztoczach)na adres RMXUS@wp.pl

    z gory dzieki


  9. #9
    Foxtrott
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    niestety nieposiadam takowych fotek
    świerszcz jest pokryty takim jasnym "nalotem" a jak się dokładnie przyjżeć to widać, że to roztocza


  10. #10
    RMXUS
    Guest

    Re: zainfekowana hodowla

    ale caly jest pokryty ?? czy tylko ta czesc miedzy glowa a skrzydlami ten pancerzyk ???


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •