Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dziwne zejścia

  1. #1
    apper
    Guest

    Dziwne zejścia

    W ciagu ostatnich 2 tygodni padla mi prawie cala hodowla swierszczy. Nie moge znalesc przyczyny. Warunki mialy dobre: temp 27st wysokobialkowa dieta, swieze warzywa, staly dostep do wody. Mimo tego gina. I to jakos tak dziwnie. Dzisiaj zauwazylem jak jeden oddawal ducha. Lezal jeszcze zywy do gory nogami a z odwloka wylewala mu sie jakas zawiesina zoltawego zabarwienia. Bylo jej calkiem sporo a swierszcz mial zapadniety odwlok tak jakby byl wyssany. Rano znajduje je wlasnie w takim stanie. Co to jest? Swierszczowa ebola?

  2. #2
    mark0wy
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    moze zegar biolgiczny przestal tykac

  3. #3
    apper
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Winszuję rzeczowej odpowiedzi.

  4. #4
    czesiek
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Zatrucie, prawdopodobnie chemikaliami z warzyw. To się zdarza. Człowiek przeżyje, świerszcz nie.

  5. #5
    Hari
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Mozliwe ze np. sałata..:/
    Rozumiem, ze plesnie zadnej nie miales?


  6. #6
    Arrow
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    eh przy zatruci nie dochodzi do "wycieku" ale moze cos zezarly
    albo jakies pasozyty


  7. #7
    apper
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Nie, plesni nie bylo. Moze rzeczywiscie to kapusta pekinska. Chociaz to troche dziwne bo gdyby to byla kapusta to padly by chyba wszystkie w tym samym czasie a rozlozylo sie to na 2 tyg.

  8. #8
    apper
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Pasozyty tez raczej wykluczam. Wzialem je jak sie wydaje z dosyc pewnego zrodla bo z Biofila. U mnie byly w nowym czystym akwa wiec nie mialy gdzie sie zarazic.

  9. #9
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Dziwne zejścia

    Jeśli prowadzisz hodowlę na podłożu np. ziemia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostały jakiegoś grzyba (trafiło mi się to parę razy ).
    Od kiedy prowadzę hodowlę "masową", bez podłoża z pojemnikiem na wylęg problem zniknął.

    PS. Z warzywami też radzę uważać, do hodowli stosuję towar z działki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •