Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: apropos skolopendr

  1. #11
    AGAM
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    OK dzięki za odpowiedzie Panie Tomaszu to zdaje sie u Pana kupiłęm an giełdzie swoją skolopendre - morsitans, a teraz usielnie zbieram kase na tą Trachy....coś tam no ta neon-blue legged


  2. #12
    morda
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Widzę, że skolopendry powoli wkraczają pod polskie poduszki...


  3. #13
    Tomasz Piotrowski
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Trachycormocephalus - faktycznie mozna jezyk polamac

    Mam jeszcze kilka sztuk, jak rozumiem jedna zatrzymac dla Ciebie. Wygladaja swietnie. Ja ciagle jestem pod wrazeniem Alipes opiekujacej sie jajami - cos niesamowitego.

    Zamowilem dzisiaj 2 ksiazki z amazon.com o skolopendrach (nie sa nawet drogie, ok 10$ jedna)

    1) http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...=UTF8&v=glance

    2) http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...=UTF8&v=glance

    Mam nadzieje ze beda jakies konkrety np. o dymorfizmie plciowym.

    Pozdrawiam,
    Tomek


  4. #14
    [RED-689]
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    >Podejrzewam ze klucz do wszystkiego moze kryc sie w budowie ujscia narzadow rozrodczych...

    Prawdopodobnie tak. Ale rowniez moze byc to bardzo subtelna roznica i dokladnie nie u wszystkich gatunkow a tylko tych "wyzej postawionych" do ktorych Alipes sie nie zalicza.


    Co do C.nitidus jakos zdaje mi sie ze cena moze byc zaskakujaco niemila :-)



    Pozdrawiam


  5. #15
    [RED-689]
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Faktycznie drogie nie sa. Ale cos mi sie zdaje ze merytoryka tych pozycji moze byc mizerna. Mozesz cokolwiek napisac jezeli juz pojawia sie w Twoich rekach. Bede na dniach zamawial cos z Amazon moze i skusze sie na nie.

    Pozdrawiam


  6. #16
    [RED-689]
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Customer Reviews:

    His overall writing is unprofessional and wandering, he claims to know almost nothing with any certainty.


    Chociaz nie jest powiedziane ze nie moze czegos ciekawego zawierac.
    Ocena subiektywna jak wiekszosc a czytajac reviewy mozna ocipiec :-)

    Pozdrawiam


  7. #17
    Tomasz Piotrowski
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Dobrych ksiazek o skolopendrach nie ma - moze kiedys sami wezmiemy sie za napisanie czegos?

    Czytalem recenzje - wypowiem sie jak sam przeczytam. Licze na chociaz odrobine wiecej informacji niz w sieci. Mam nadzieje ze nie sa to ksiazki w stylu "Zwierzeta w terrarium" Dost'a Uwe'go...

    Pozdrawiam,
    Tomek


  8. #18
    Maikardaaion
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Jest taka jedna dobra ksiazka o skolopendrach, wlacznie z kluczem do dokladnego oznaczania gatunkow... jednak tytul wylecial mi wlasnie z glowy... ale postaram sie go sobie przypomniec w najblizszym czasie
    Co do napisania ksiazki... Bylby to swiatny projket mozna by polaczyc sily z jeszcze jedna osoba, niestety rzadziej widywana ostatnio w internecie Z Quentinem. Wszystko jest rzed nami

    Cormocephalusy beda drogie pewno... W europejskiej hodowli jest ich ponoc tylko 7 sztuk...

    Tomku- gratuluje jeszcze raz przyszlych mlodych Alipesow oby wszystko sie ulozylo i samica ich nie zjadla.

    Jeszcze taki maly off-topic i mala reklama Bede mial na dnich mlode Scolopendra subspinipes Malasia (foto doroslych i mlodych moge wyslac w piatek). Cena atrakcyjna a liczba ograniczona Wszelkich innych informacji udzielam juz prywatnie.


  9. #19
    Tomasz Piotrowski
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Maikardaaion napisał(a):

    > Jest taka jedna dobra ksiazka o skolopendrach, wlacznie z
    > kluczem do dokladnego oznaczania gatunkow... jednak tytul
    > wylecial mi wlasnie z glowy... ale postaram sie go sobie
    > przypomniec w najblizszym czasie

    Czekam zatem na tytul i wydawnictwo.

    > Tomku- gratuluje jeszcze raz przyszlych mlodych Alipesow oby
    > wszystko sie ulozylo i samica ich nie zjadla.

    Dziekuje

    > Jeszcze taki maly off-topic i mala reklama Bede mial na
    > dnich mlode Scolopendra subspinipes Malasia (foto doroslych i
    > mlodych moge wyslac w piatek). Cena atrakcyjna a liczba
    > ograniczona Wszelkich innych informacji udzielam juz
    > prywatnie.

    Biore

    Pozdrawiam,
    Tomek


  10. #20
    Maikardaaion
    Guest

    Re: apropos skolopendr

    Oto tytół książki "Attems - Das Tierreich" autorstwa Schileyko & Stagl. Czytalem jednak ze jest malo dostepna i calkiem droga... No i jest w jezyku niemieckim i to ponoc wyjatkowo arachaicznej odmianie. No coz, ale takie ksiazki sa najlepsze , "Jadowite zwierzęta bezkręgowe" S.W. Pigulewskiego rulez.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •