Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Skolopendry

  1. #1
    KnockeR
    Guest

    Skolopendry

    Czy jest jakaś polska strona o skolopendrach? Bardzo bym chciał je hodować a mało o nich wiem... gdzie zdobyć potrzebne informacje??


  2. #2
    Maikardaaion
    Guest

    Re: Skolopendry

    Niestety nie ma strony tylko o skolopendrach...
    Zobacz tutaj oraz na terrarystyka.com.pl (tam sa dwa szczegolowe informacje o dwoch gatunkach). Niedlugo zrobie opisy paru gatunkow wiec moze cos wiecej bedzie. Jak na razie zapraszam na priv, moze uda mi sie pomoc. Lub pytaj tutaj


  3. #3
    KnockeR
    Guest

    Re: Skolopendry

    Chciałbym jakąś kolorową skolopendre widziałem taką co ma czerwoną głowę Powiedzcie mi ile kosztują maludy gdzie to można kupić bo ludzików co sprzedają skolopendry L1 na forum jest tylu co kot napłakał. Jak to długo rośnie? Czy faktycznie można umrzeć od ugryzienia tego robala? Czy bardzo boli Jak długo rośnie Takie podstawowe pytania mam na które nieznam odpowiedzi


  4. #4
    maka
    Guest

    Re: Skolopendry

    jeden facet na filmie przyrodniczym w tv powiedzial,ze ugryzienie skolopendry tak bardzo boli,ze ludzie ugryzieni wsadzaja reke do wrzatku z bolu.....wiec chyba mozesz to sobie wyobrazic......niedawno byl ten film o robalach....na Animal Planet wiec moga go jeszcze powtzrac ale nie pamietam tytułu......wpadlam tylko na ten moment jak to wlasnie mowil trzymajac peseta skolopendre.......

    pozdrawiam i zycze powodzenia w polowaniu na skolopendry....!


  5. #5
    morda
    Guest

    Re: Skolopendry

    Są przypadki śmierci po ukąszeniach skolopendr (zmarło jakieś dziecko ukąszone przed jedną).


  6. #6
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    Ogladasz chyba za duzo horrorow :-) Moze jest porownywalne do wsadzenia lapy do wrzatku bo w tym co napisalas ni jak nie znajduje sensu. Rownie dobrze mogli by ja sobie odcinac :-) Poza tym to polityka strachu. Ukaszenie na pewno nie nalezy do przyjemnych (nie nie Szymonie.. jeszcze mi sie nie zdarzylo jak zapytasz :-) ale nie sadze ze jednoznacznie musi oznaczac bol (np. suche ukaszenie).

    Pozdrawiam


  7. #7
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    Czytales jedna zachodnich mirrorow pewnej japonskiej strony. Jakies dziecko bylo dziewczynka bodajze 4letnia. Ukaszenie w glowe.

    Mysle ze podobnie jak w przypadku ptasznikow wyglada to tak: nie stanie sie nic nieodwracalnego o ile osoba bedzie w pelni sil (wiek i zdrowie) choc nie musi to byc przyjemne.


  8. #8
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    gwoli scislosci: S.subspinipes....


  9. #9
    morda
    Guest

    Re: Skolopendry

    Dokładnie - jakiś gość był bliski śmierci po ukąsznieiu przez Stromatopelmę w szyję... a skolopendry są naprawde fajne...


  10. #10
    maka
    Guest

    Re: Skolopendry

    a czy dobrze przeczytales post?
    to wylacznie z filmu przyrodniczego z Animal Planet....tak opowiadał gosc na filmie.......a ja nie ogladam horrorow bo to bajki dla dzieci...............
    nigdy nie mialam skolopendry....nie mam wlasnych doswiadczen.....
    czytaj dokladniej posty


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •