Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Skolopendry

  1. #11
    Mimi.
    Guest

    Re: Skolopendry

    Czym się rózni suche ukąszenie od mokrego ukąszenia?

    p.s. a' propos ptaszników -Skoro np. jad murinusa na jakiś czas paraliżuje układ nerwowy np. w ukąszonej kończynie to wydaje mi się że po ukąszeniu w szyję takie coś moze być wyjatkowo niebezpieczne....


  2. #12
    SID7426170
    Guest

    Re: Skolopendry

    Suche to bez wpuszczenia jadu a to "mokre" z - twój p.s. - raczej tak


  3. #13
    Mimi.
    Guest

    Re: Skolopendry

    thx. niewiedziałem że skolopenjdry mogą nie wypuszczac jadu przy ugryzieniu:/


  4. #14
    SID7426170
    Guest

    Re: Skolopendry

    ja tez tego nie wiem czy moga czy nie - napisząłem ci czym to sie rózni


  5. #15
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    Wlasnie zdolnosc czytania (a wlasciwie zrozumienia textu czytanego..) nie jest Twoja mocna strona. Przekaz wiedzy merytorycznej Animal Planet itp programow dedykowany jest np. do amerykanskiego spoleczenistwa ktore nie zna histori swojego kraju, podstawowej wiedzy o zyciu i prawach nim rzadzacych.


  6. #16
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    Moga (podobnie jak ptaszniki...).


  7. #17
    [RED-689]
    Guest

    Re: Skolopendry

    >p.s. a' propos ptaszników -Skoro np. jad murinusa na jakiś czas paraliżuje układ nerwowy np. w ukąszonej kończynie to wydaje mi się że po ukąszeniu w szyję takie coś moze być wyjatkowo niebezpieczne....

    Jad kazdego ptasznika moze byc niebezpieczny o ile jestes na niego uczulony, chory na nadcisnienie, serce choroby astmatyczne itp. Inaczej rozklada sie na mase doroslego czlowieka inaczej dziecka. Niezaleznie od tego tak jak i od gatunku moze byc to ukaszenie suche ew. nie.

    Pozdrawiam


  8. #18
    Mimi.
    Guest

    Re: Skolopendry

    ale ja pisałem o czym innym... tydzyło się to zdrowego człowieka.


  9. #19
    Mimi.
    Guest

    Re: Skolopendry

    * tyczyło...


  10. #20
    SID7426170
    Guest

    Re: Skolopendry

    To samo tyczy sie zdrowego człowieka - kazdy wie ze osba która nie jest uczulona na jad i tak bedzie miała objawy po ugryziniu - moze nie takie jak ktos z uczuleniam ale zawsze będą - morda napisał "jakiś gość był bliski śmierci po ukąsznieiu przez Stromatopelmę w szyję" to samo tyczy sie murinusa - a ty skąd wiesz ze nie jeste uczulony na jad ? bo ja np. nie wiem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •