Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: mam problem z moim gekonem

  1. #1
    vagansptasznik
    Guest

    mam problem z moim gekonem

    mam problem z gekiem. jestem [początkuącym terrarystą.
    wczoraj kupiłem małego gekonika lamparciego około 10 cm
    zjadł wczoraj 5 świerszczy (4 średnie 1 mały)
    zpryskałem mu wieczorem faunabox, dziś rano wymieniałem wode, spryskałem faunabox i prawdziłem czy nie zrobił kupki i siku nie zauwałżyłem nic, wpuściłem 2 świerszcze około 2 cm. po około 1 godz. zauważyłem że jeden świerszcz jest jakiś dziwny wiecgo wyłożyłem a drugiego ie widze wpuściłem następnego ale gekon nie chce jeść może ten świerszcze sie gdzxieś schował.
    i moje pytanie jest takie czy mam sie martwić że gekon nie zrobił ani kupki aniu siuku i nie je tego świerszcza ????


    prosze o szybką odpowiedź


  2. #2
    vagansptasznik
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    s[rawdziłem teraz jeszce raz dokładnie faunabox pod korzeniem zanalazlem 2 świerszcze.
    temperature gekon ma 26 stopni
    dlaczego on nie zjadł świerszczy dziś ???
    co robić ??


  3. #3
    Ted
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    Tam skąd go kupiłes musiał dostawac mało jedzenia, jak mu podałes swierszcze to duzo zjadł i teraz jest najedzony. Poza tym gekon musi sie przyzwyczaic do mowego mieszkania a wczesnie zjadł dlatego ze był bardzo głodny. Temperature zwiększ do 30 stopni.

  4. #4
    Fiku
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    Witam
    Jesli jest to młody gek to powinienes mu dawac małe swierszcze.Ja dawałem małe a jak niemiałem to kriołem wieksze i jadł i zadnego problemu niemam.Jesli niezrobił kupki to moze jeszcze nie strawił tych z wczoraj.


  5. #5
    mboinski
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    Daj mu się dobrze zadowmowić i go narazie nie stresuj (daj mu 2-3 dni luzu). Skoro jest mały to będzie bardzo szybko się aklimatyzował. A to że nie ma jeszcze odchodów to normalne - proces trawienia.


  6. #6
    vagansptasznik
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    oki dokładni4 pszeszukałem faunabox i znalazłem coś w stylu kupy rozgniątłem to patykiem i zauważyłem głowe śąwierscza i małe kawałki pancerza.
    ale nie wiem co to czy to kupa czy co ??


    gekon jest grubości z 2 cm ma dłogość około 10 cm
    wiec sie chyba nie zapchał ??

    te resztki pzrypominały jedego świerszcza w małych kawałkach ale ne wiem co to ?/

    teraz siedzi na górze na korku i śpi
    więc jak był by zaczopowany to by sie nie wspinał ??


  7. #7
    Jacku87
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    Czlowieku uspokuj sie troszke.
    Gekony nie czopuja sie co chwile a juz na pewno nie swierszczami. To co znalazles to wlasnie kupka.
    I nie masz co sprawdzac czy sika czy nie bo gekon jest gadem a gady maja kloake w ktorej miesza sie kupka i siki.
    Jesli przy odchodach zobaczysz takie male biale cos co wyglada jak maly robaczek to wlasnie skrystalizowane siki.


  8. #8
    dkk15
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    i niemusisz spryskiwac terra tak czesto albo wogole chyba ze zbliza sie wylinka

  9. #9
    sqqter
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    Ziomus jak sie nieznasz to sie nie wypowiadaj. Gekon ma dobrą temperature i chorym pomyslem jest ja podnosic do az 30 stopni. Tymbardziej ze mamy lato. Gekonowi nie powinno sie dawać tyle naraz jedzenia. Lepiej mniej a czesciej (3 świerszcze dziennie i jest ok ) . Jesli nie zje- nieprzejmuj się. Może poprostu nie mial ochoty a jak zglodnieje to zje . Proces trawienny zwykle trwa okolo 2 dni a jesli gekon pochlonol az 5 swierszczy to moze potrwac wiecej. Podawanie takich ilosci nie jest wskazane- Gekon może się zapchać a to dopiero są jaja. O gekonika się nie martw. Wszystko jest w najlepszym porządku )). Na poczatku kazdy sie tak zawsze o gekonika martwi wiem po sobie :P.

    Pozdrawiam
    Kamil


  10. #10
    vagansptasznik
    Guest

    Re: mam problem z moim gekonem

    oki od środy gejk zrobił 4 kupki
    już sie nie martwie
    i sorry
    dzięki za szybkie odpowiedzi


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •