Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 151

Wątek: Co do poprzedniego tematu - papiery

  1. #1
    Awikularia
    Guest

    Co do poprzedniego tematu - papiery

    Wszystkie i tylko Brachypelmy sa na liscie CITES. Innych pajakow na niej nie ma. Zeby sprzedawac na allegro (i nie tylko zreszta) Brachypelmy, nie wystarczy tylko miec ich zarejestrowanych - pomimo tego ze nie jest wymagana rejestracja, jak przychodzi do domu policja, to konfiskuje pajaki. Jak ma sie ten papier od rejestracji, to pajaki zostaja w domu. Jak nie - to zabieraja. Oczywiscie jezeli udowodnia, ze sprzedawaliscie Brachypelmy. Coz, CITES a sprzedaz to dwie rozne sprawy. Oferujac chronione gatunki (Brachypelma) do sprzedazy powinno sie miec pozwolenie na ich sprzedaz, a co najmniej zaswiadczenie od powiatowego lekarza weterynarii o urodzeniu w niewoli. Wtedy mozna sprzedawac.

    Wczoraj byla u mnie policja i dlatego to wiem. Pajakow mi nie zabrano, poniewaz posiadam na nie papiery. Ale aukcje z Brachypelma angustum musialam usunac, poniewaz w ten sposob lamalam prawo :/. Chore :/

  2. #2
    Awikularia
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    Czyli ze co, niby rejestracja nie jest wymagana, a tu przychodzi policja z nakazem od prokuratora o zabezpieczeniu srata tata i tak dalej. Ktos sprzedaje pajaki chronione, ale nie ma na nie papierow, bo nie sa one wymagane. A jak nie masz papierow, to ci zabiora pajaki. Jakas paranoja!!! Czytam te przepisy i czytam i jestem ciezko zdziwiona. Im wiecej czytam, tym mniej rozumiem.... Skoro nie jest wymagana rejestracja Brachypelm, to po kiego grzyba potrzebne i na jakiej podstawie wydawane jest zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli? Dlaczego policja konfiskuje (akurat, na szczescie, nie w moim przypadku) Brachypelmy? Chcialabym poznac odpowiedz, ale pewnie jej nie uzyskam...

  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    Należałoby dowiedzieć się jaki paragraf stosuje policja przy konfiskowaniu Brachypelm. Wydaje się to absurdalne w sytuacji gdy nie ma obowiązku rejestracji ani powiadamiania o rozmnożeniu. Chyba, ze przyjmuje się interpretację, że jak ktoś sprzedaje tzn., że zwierzęta przemycił, ale na to trzeba mieć dowody.


  4. #4
    pppppp
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    - co do paragrafu".. przęstępstwo z art. 128 ust.2 pkt. d Ustawy z 16.04.2004 r. o ochronie przyrody w sprawie przeciwko handlu egzotyczną fauną na podstawie art. 217 paragraf 1 i 2, 219 paragraf 1, 2, 220 kpk..." - czy wszystko jasne
    - owszem nie ma obowiązku rejestracji ale jest obowiązek potwierdzenia urodzenia w niewoli, na tej podstawie można leaglnie handlować pająkami;
    - jeżeli awikularia miałaś dokument potwierdzający urodzenie w niewoli to nie miałas obowiązku zamykania aukcji, bo niby na jakiej podstawie, na pewno wówczas nie łamałaś prawa (wynika z tego że nie posiadałaś dokumetu potwierdzenia urodzenia w niewoli) i pytanie czy komuś już skonfiskowano pająki?;
    - do dr. roberta gdzie jest zapis, że nie ma obowiązku powiadamiania o rozmnożeniu zwierząt Citesowych? przeczytałem wszystko i nie znalazłem

  5. #5
    pppppp
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    aaa jeszcze jedno wiecie skąd się o was dowiedzieli i o waszej hodowli " działalności przestępczej" )???

    zainteresowanych zapraszam na gg )

  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    PPPPPP to byla "zorganizowana akcja" z allegro. Mialam 4 szt. Brachypelma angustum od dawna i wystawilam je na sprzedaz. Po 2 dniach pojawila sie u mnie policja... Nawet sie nie zdazylam wzbogacic o te 60 zl (15 razy 4), hihi. Skad mialam miec dokument potwierdzenia urodzenia, skoro ten, kto mi dal te pajaki, tego nie mial? Z tego, co gliniarze mowili, wczoraj komus we Wroclawiu skonfiskowano pajaki (Brachypelmy) i oddano do ZOO (biedne). Ten ktos nie mial ich zarejestrowanych. Ale co ma piernik do wiatraka? Np. mam zarejestrowane B. albopilosum, ale sprzedaje mlode B. smithi. Na to wpada policja i zabiera mi te niezarejestrowane. Nie mam zarejestrowanych Brachypelm (no bo nie trzeba), ale mam zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli. I tak mi zabieraja Brachypelmy... Wczoraj dosc dlugo rozmawialam z tą "władzą wykonawczą" i takie mam wyniki rozmowy. Nie wspominajac, ze na pajakach rzeczoznawca sie niezbyt znal....

  7. #7
    kak
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    Ja pieprzę, niech łapią przestępców, a nie ...... :[ Zaczynam się trochę cieszyć, że mieszkam na zadupiu


  8. #8
    pppppp
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    jeszcze jedna sprawa - jak policja była z nakazem od prokuratora to ktoś musiał do prokuratury zgłosić przestępstwo (napewno to nie był pracownik allegro - oni na sprzedawaniu zarabiają)
    pewnie jakiś kolejny oszołom z organizacji typu "zieloni" mający wielkie pojęcie o ochronie środowiska, sflustrowany i niespełniony działacz ale to jest typowe dla naszego kraju

  9. #9
    Denis_as
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    ty sie tak nie ciesz bo jeszcze to zadupie odwiedzą haha


  10. #10
    Denis_as
    Guest

    Re: Co do poprzedniego tematu - papiery

    to prawo jest powalone a tych konfidentów co ją wkopali to tylko za jaja powiesić


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •