Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rejestracja kameona jemeńskiego

  1. #1
    narwic
    Guest

    Rejestracja kameona jemeńskiego

    Witam,
    proszę biegłych o pomoc. Przegladałam to forum, trafiłam na stronę Ministra Środowiska (http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...tes/index.html) podawana przez dr Roberta. W zalącznku 2 znalazłam spis, w którym są wymienione kameleony.

    Tylko pytanie: Jak należy odczytać załącznik 2? Chodzi mi o to, czy zgodnie z prawem kameleon jemeński (Chamaeleo calyptratus) musi byc zarejestrowany ?

    Załączam poskładany na piechotę fragment tego załącznika (poniżej).

  2. #2
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    Chamaeleo spp. oznacza, że wszystkie gatunki z rodzaju Chamaeleo, a więc również Chamaeleo calyptratus są w II załaczniku. Rejestracji podlegają wszystkie gatunki kameleonów.


  3. #3
    Mr.Q
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    tak, musisz je zarejestrować


  4. #4
    narwic
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    Hmm, to będe miała problem. Kupilam swojego pupilka na giełdzie w Łodzi jeszcze przed wakacjami - mail wtedy pół roku. I co teraz moge zrobic, zeby zalegalizować zwierzę ?????

  5. #5
    narwic
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    Czyli nikt nie wie, co z tyn fantem zrobic? Nie wierze, na pewno ktos musi albo musiał być w takiej sytuacji.

  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    Na podstawie oświadczenia woli, ze był zakupiony wcześniej. To mało eleganckie, ale jedyne wyjście. Przeszperaj to forum, lub stronę www.pst.org.pl
    a znajdziesz tam masę informacji na ten temat.


  7. #7
    narwic
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    Wiem, szperałam, ale na oko widać, że jest jeszcze mały. A oświadczenie woli dotyczy chyba zwierząt zkupionych przed 30 kwietnia 2002, czyli co najmniej 1.5 rocznyhc. Chyba skazana więc jestem na banicję.
    A tak poza tym to może zrobić jakieś małe referendum, jaka częsć hodowców ma legalnie zarejestrowane zwierzęta podlegające rejestracji ???

  8. #8
    Fryta
    Guest

    Re: Rejestracja kameona jemeńskiego

    spróbuj zarejestrować. Wiele starostw idzie na rekę i rejestruje takie maluszki. Wolą mieć u siebie legelne niż nielegalne. Poza tym zazwyczaj nikt i tak tego nie chce oglądać.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •