Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: grzałka

  1. #1
    modliszka
    Guest

    grzałka

    Mam kolejne pytanie .Chodzi mi o to czy moge krabowi kupić grzałke żeby miał ciepłą wode?Bo u mnie woda stygnie coś szybko a żarówki nic nie dają.Chodzi mi o to że mam zamiar przełożyć moje dwa krabiki do dużego akwarium i łądnie im urządzić.Ale też dać im grzałke żeby była ciepła woda.Jeszcze jedno pytanie.Czy grzałki są niebezpieczne dla krabów?

  2. #2
    BZYK
    Guest

    Re: grzałka

    Z grzałkami trzeba uważać, kraby to bardzo silne zwierzęta.Można ją zabezpieczyć wkładając do jakiejs rurki.Problem może stanowić również kabel. Słyszałem o przypadkach przecinania kabli przez kraby. Ja swoje terrarium ogrzewam kablem grzewczym znajdujacym sie na zewnątrz.

  3. #3
    MataManX
    Guest

    Re: grzałka

    z przecinaniem kabla to stanowcza przesada one nie dą do tego zdolne(chyba że wyjątkowo duże osobniki) jeśli masz wystarczaąco mocne przyssawki to możesz spokojnie umieścić grzałkę w akwa zabezpieczenie rurą by też było przydatne ale ja np u mojego czerwonolicego rurę zdjołem bo zbyt dużo ciepła w sobie kumulowała a zbyt malo oddawała mimo wielu otworów ogólnie polecam grzałkę termostatyczną są one droższe (ok 30 zł ) ale precyzyjniejsze i solidniej zbudowane niż zwykłe grzałki


  4. #4
    modliszka
    Guest

    Re: grzałka

    Dziękuje.Chce żeby moje kraby dobże się u mnie nie czuły i miały jak najlepiej.Mam duże akwa dla nich i jak kupie grzałke to je przełoże(w przyszłym tygodniu na 100%)
    Mam jeszcze jedno pytanie.Czy moge jako przykrywke użyć gaze?Dobrze ją umocuje.Bo to jest takie od szklarza kiedyś miałem w nim rybki,a nie mam przykrywki.Powiededzcie czym jeszcze bym mógł zakryć akwa.Może styropianem z porobiobymi dziurkami i na to dać jakieś cięższe książki albo książke.

  5. #5
    petr
    Guest

    Re: grzałka

    O gazie zapomnij - wylezie po kablach i taka gaza to pikuś dla kraba.
    Ja zrobiłem ramkę z listewek drewnianych, na to siatka metalowa. Przykręciłem zawiaski i przylepiłem sylikonem do akwa. Z przodu skobelek i jest ok. Krabulec często sobie łazi po suficie
    A co do kabla - to u mnie zaciął kabel od filtra. Ta pierwszą izolację.


  6. #6
    modliszka
    Guest

    Re: grzałka

    więc wypiszcie mi najlepsze rozwiązanie na przykrywke do akwa dla moich krabików.

  7. #7
    morda
    Guest

    Re: grzałka

    W moim terrarium grazłem mu lampka 40watt. Miał grzałkę przez dwie noce. Za każdym razem była na innym końcu pojemnika. Co chwile ją przesuwał, wykopywal... Nie podobała mu się chyba...


  8. #8
    KRZYCHU
    Guest

    Re: grzałka

    zalezy jakie masz akwa
    mój krabik się chowa pod grzałe
    a przykrycie mam klapę w której jest zamontowana lampka
    mój krab nie ucieka(nawet nie próbuje)
    grzałka jest najlepsza taka z przyssawkami

  9. #9
    maze
    Guest

    Re: grzałka

    ty ta grzalke musisz mu dac. krab potrzebuje ok 25 C

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •