Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ile razy składa (rak kubański)

  1. #1
    Radek. P.
    Guest

    Ile razy składa (rak kubański)

    No, kupiłem raki kubańskie. Mam jednego chyba samczyka i jedną stuprocentową samicę. Są za młode, by to stwierdzić na pewno, ale samica, w sklepie nosiła młode.
    Kiedy ją złowiono uciekły.
    I teraz moje pytanie: ile razy po zapłodnieniu samica może znieść jaja?
    Pytam dlatego, że ten drugi może jeszcze okazać się samicą, Czy mam wtedy szansę, by ta pierwsza jeszcze złożyła jaja?

  2. #2
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    A może ktoś wie jak często może składać jaja?

  3. #3
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    No cóż, Jednak mam dwie samice. "Samczyk" własnie złożył jaja. Druga samica jak na razie nie składa drugiej porcjii.

  4. #4
    olimpia1400
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    hehe, ty sie nie ludz, ze to koniec... mialam jednego raczka, kupionego jakos we wrzesniu, "urodzila" male, tzn. znalazlam je przy wymianie wody w akwa, przelozylam 2 malutkie(ok 1 cm) do innego akwa. Reszta zostala dokladnie wyczyszczona a dorosla wrocila do rybek. zaczela je kaleczyc, wiec sie zdenerwowalam, male oddalam do sklepu a duza chcial mój tata do 200 l akwa.
    oddalam je chyba w lutym. teraz tam sa takie ok 2 cm male raczki.... skad sie wziely???????? ona byla sama..

  5. #5
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    Jednak koniec! Te samice są już na tamtym świecie (wylazły w nocy z wody i wyschły). Wydaje mi się jednak, że ten rak kubański to nie Procambarus cubensis, tylko Procambarus sp. Jest to ważne, bo Procambarus sp. rozmnaża się partenogenetycznie i nie potrzebuje samca do rozmnażania (a gdyby potrzebował, to już by wyginął, bo z tego co wiem, samce tego gatunku nie istnieją). nie wiem, co prowokuje je do rozrodu Może całkowita podmiana wody albo zmiana temperatury. :-/

    A te maluchy, które się wykluły z tamtych jaj maja już 4,8 cm. :-) kiedy się wykluły miały 0,5 cm i przez te trzy miesiące wydłużyły się niemal dziesięciokrotnie co na wagę daje prawie 1000 razy (bo jeszcze dochodzi grubość i wysokość). Może już niedługo same złożą jaja. :-)

  6. #6
    olimpia1400
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    no nie wiem jak z tym rozmnazaniem jest. a opis tego raczka to gdzies jest?
    ja sie nie natknelam....

  7. #7
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    Napisałem obszerny opis na tym forum, by ktoś zamieścił go w dziale opisy gatunków. Przeczytaj wątek "Powinien być opis raka kubańskiego" W razie czego nieco o rakach możesz znależć na angielskich stronach internetowych (rak po angielsku jest crayfish i takiego hasła szukaj w google)

  8. #8
    Radek. P.
    Guest

    Re: Ile razy składa (rak kubański)

    Napisałem obszerny opis na tym forum, by ktoś zamieścił go w dziale opisy gatunków. Przeczytaj wątek "Powinien być opis raka kubańskiego" W razie czego nieco o rakach możesz znależć na angielskich stronach internetowych (rak po angielsku jest crayfish i takiego hasła szukaj w google).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •