Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

  1. #1
    pawelus
    Guest

    ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    pająk b. emilia L6 nie je od tygodnia, a od dwoch dni W OGÓLE sie nie rusza.
    wiem , ze moze panikuje, ale chyba pajak przed wylinka potrafi sie poruszyc? bo ona nawwet dotykana sie sie rusza.
    Ile trwaja te okresy wylinkowe: faza przygotwania (nie jedzenia), faza niemrawości, faza totalnego braku ruchu??
    Pozdrawiam,
    Paweł.

  2. #2
    Theraphos
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    A całkowicie sie nie rusza (kamień) czy chociaż tak leciutko?


  3. #3
    garo
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    Brachypelmy Boehmei maja nieraz takie swoje leniwe momenty
    Nic sie nie martw moja samiczka tez jest nieraz taka leniwa ze sie po kilka dni nie chce ruszyc nawet jak sie ja popryska woda bac probuje ruczyc.


    pozdro garo

  4. #4
    pawelus
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    zero ruchu, nawe tprzy dotknieciu... zaczynam sie porzadnie obawiac...


  5. #5
    SuperObiś
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    moja kędzierzyca miała podobne niemrawe dni, czasami przez miesiąc potrafiła się w ogóle nie ruszać. Jeśli ją dotknąłem, to łaskawie przestawiła jedną nogę - tą którą akurat smyrnąłem. Poza tym nie chodziła równiez w nocy. To było z 3-4 lata temu i nadal zyje sobie dobrze. Nie sądzę by jej coś dolegało, no chyba ze jakaś katatonia... :]


  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    Zauwazylam, ze przed linieniem niektore pajaki staja sie strasznie niemrawe. Malo tego, wygladaja tak, jakby mialy w ciagu nocy zdechnac. A rano okazuje sie, ze obok lezy wylinka. Czasami sie zastanawiam, czy sie podczas linienia chce im na plecy odwracac....

  7. #7
    przemek_lewy
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    no wlasnie czasami jest tak ze im sie nie chce odwrocic mialem 2 takie przypadki, i staraj sie pelnic nad nim nadzor bo mozesz miec taka sytuacje ze odskoczy mu karapaks a pajak zostanie w normalnej pozycji, wtedy sproboj go odwrocic na plecy to spokojnie wylnieje - tylko rob to spokojnie zeby nie uszkodzic pajaka


  8. #8
    Saurus
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    Moze ma ataki katalepsji ;-)


  9. #9
    pawelus
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    dalej sie nie poruszyla ani o centymetr... zdycha? przeciez warunki miala idealne... ;( nawet tydzien temu jadla jeszcze....

  10. #10
    Marian667
    Guest

    Re: ileż trzeba czekac? czy to normalne?

    Podkurcza nogi czy tylko sie nie rusza?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •