Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: grammostola aureostriata - ubarwienie

  1. #1
    bujacznik
    Guest

    grammostola aureostriata - ubarwienie

    Ciekawi mnie jak to naprawdę jest z ubarwieniem aureostriaty? Na jednych zdjęciach ich ciało (pomijajac oczywiscie jasno-żółte wzrorki na odnurzach) jest czarno-brązowe, a na innych przyjmuje granatową barwe. Czy to kwestia hodowli, różnicy pomiędzy samcem i samicą, a moze cos innego?

    PS:Będe wdzięczny za wszelkie linki na strony o tym gatunku (tylko nie terrarystyka.com.pl i arachnea bo tyle to sam znalazłem :P )

    pozdro


  2. #2
    sskin
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    zależy najbardziej od oświetlenia... i czy zdjęcie robione z fleshem czy bez... w innym świetle każdy ppająk wygląda inaczej


  3. #3
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    barwa pajaka rowniez bedzie zalezec od tego jak dawno pajak przeszedl wylinke .im dalej od przejscia wylinki tym pajak ,, traci" kolory ,,matowieje" .wiec z tad ta zmiana barwy

  4. #4
    bujacznik
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    owszem zgadzam się z tobą, ale mówimy tutaj o całkiem róznych kolorach,
    z resztą proponuje zerknąć poniżej

    [img]d:/1.jpg[/img]


  5. #5
    bujacznik
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    sor mały wypadek przy pracy :P

    zdjecie w załaczniku

    chodzi o to ze na mój gust to są całkiem rózne kolory brązowy i granatowy, więc nie jestem pewien czy to mozna podpiąć pod "matowienie"


  6. #6
    sskin
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    tak jak pisałem oświetlenie... już kiedyś było o tym na forum... porób zdjecia swoim pająkom w różnym świetle to zobaczysz różnice :P


  7. #7
    Awikularia
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    Te pajaki na zdjeciach sa identyczne, roznica w ubarwieniu wynika ze sposobu zrobienia fotografii. Niedoswietlone, za bardzo oswietlone, tuz po linieniu, zaraz przed linieniem - wszystko to ma wplyw na jakosc fotki.

  8. #8
    GOLIATH
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    zajmowalem sie swojego czasu fotografiką,więc recze że to kwestia flasha.Przy flashu pajak jest jasny ,a bez flasha ciemniejszy.Kwestia umiejetnosci fotografa,jak odda naturalizm zwierzęcia.

  9. #9
    GOLIATH
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    tu masz tego swietny prztklad(załączniki)To są kolejno l7 i l8 A.Geniculata

  10. #10
    GOLIATH
    Guest

    Re: grammostola aureostriata - ubarwienie

    to jest l7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •