Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Chromka i plama - co to może być?!

  1. #1
    midboss
    Guest

    Chromka i plama - co to może być?!

    witam

    pierwszy raz mam u siebie pajączka z takimi objawami i chciałbym się was poradzić. co to takiego może być?

    chromka jest 2 dni po wylince (widać kiełki jeszcze czerwone) i plama jest bardzo dobrze widoczna. zauważyłem ją jakies 2 wylinki temu, ale założyłem się jej pozbędzie podczas linienia. jasny obszar rośnie tylko wraz z linieniami, tak jak by to było po prostu jakieś wrodzone przebarwienie (?).

    co o tym sądzicie?








  2. #2
    Foxtrott
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    obejżyj dobrze wylinkę w tym miejscu czy jakiejś narośli/uszkodzenia nie było. z tego co wiem to jest niegroźne i znieknie po next wyl


  3. #3
    raptor
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    a może to poprostu mutacja genetyczna, zdarza się, z kolei ciekawe jak by wyglądał cały łysy pająk :P


  4. #4
    SpN
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    możesz jej dać na imie ciapek :P

  5. #5
    garo
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    Witam

    Moze to jakies male zwyrodnienie, albo uszkodzenie z przeszlosci, ktore zanika powoli i mysle ze po nbastepnej wylince powinno to zniknac.
    I raczej bym sie nie przejmowal za bardzo tym.
    Moze to tez byc na swoj sposob takie znamie po jakims ugryzieniu swierszcza czy ranie.



    pozdro garo

  6. #6
    robert.p.
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    Czasem ptaszniki mają takie bezwłose plamy.
    Dopóki nic sie z tym nie dzieje czyli nie ma pękniec pancerza,to jest ok,nie ma sie co przejmować.


  7. #7
    Tepez
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    Albo to zniknie za 1,2 wylinki albo to wrodzone. Nic strasznego

  8. #8
    michaśśś
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    etam niec poważnego ,

  9. #9
    cage
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    wygląda jak optarcie jakieś.

    ja na twoim miejscu bym się cieszył, bo mogłoby być tak że miała (chromka) jakiegoś guza pod pancerzem i po wylince się go pozbyłą i została jej tylko taka "blizna".
    przy następnych wylinkach wszystko się powinno zregenerować tylko że piszesz ze zauważyłes 2 wylinki temu. i ciągle jest tak samo to widoczne i nie zmienia rozmiarów, kolorów ani nic ?!
    wtedy jakikolwiek guz czy narośl w pająku która miałaby wyjsc z niego jest wykluczona.

    jezeli tak ma od kilku wylinek to prawdopodobnie tak zostanie.
    jak już ktoś pisał sprawdź to miejscie czy tam niema jakiś śladów jakby po np. guzie.


  10. #10
    midboss
    Guest

    Re: Chromka i plama - co to może być?!

    witam

    dzięki za wypowiedzi.

    plama jest już od conajmniej 2 wylinek i się nie zmienia, więc faktycznie wygląda na wrodzone przebarwienie. sama wylinka nie ma żadnych uszkodzeń.

    ciapek


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •