Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Systematyka Phormictopus sp...

  1. #1
    pol
    Guest

    Systematyka Phormictopus sp...

    witam, nie wiem czy zauważyliście ze w naszym kraju wsrod terrarystow wystepuja tylko P platus i P cancerides

    Kupowalem jakis czas temu P cancerides, umawialem sie @ i kiedy go zobaczylem okazalo sie ze to slicznie, ciemnozloto polyskujacy na karapaksie i udach pajaczek, wiem kategorycznie nie P cancerides, zbyt ciemny jest tez polysk jak na P platus
    przeszukalem wiele stron z Phormictopusami i dochodze do wniosku ze to P nesiotes(fotka w zał)

    Dalej...wg wielu zdjęć na wg mnie dobrych stronach w sieci P cancerides cancerides nie ma wcale tak bardzo violetowego połysku... na innych równie dobrych ma
    Ale jest też P attrichomatus który wygląda identycznie, jak to qrcze z nimi jest, wie ktoś dokladnie...
    myśle ze nie, bo skąd

    ale napiszcie co o tym sadzicie?
    dajcie fotke jakiejs wielkiej samicy P platus dla porównania z moim domniemanym P nesiotes!!


  2. #2
    Baku
    Guest

    Re: Systematyka Phormictopus sp...

    a coto wogule za konstrukcja P cancerides cancerides


  3. #3
    morda
    Guest

    Re: Systematyka Phormictopus sp...

    Są 3 podgatunki canceridesa.

    Mnie zaintrygowała inna rzecz w Platnicku - występowanie canceridesa "West Indies to Brazil". Jak mam to rozumieć? Trochę zdębiałem jak to zobaczyłem :P


  4. #4
    Baku
    Guest

    Re: Systematyka Phormictopus sp...

    hehehhe błąd ;] mozna na arachno napisać o tym ;]


  5. #5
    pol
    Guest

    Re: Systematyka Phormictopus sp...

    tak baku, powinienem napisac P c cancerides, ty i ja wiemy ale czy wszyscy tutaj
    studiuja ew tak dokladnie zglebiaja ta wiedze? chyba nie
    i je tez nie chcial bym przefachowych wypowiedzi czytac w jezyku skrotow

    w kazdym razie napisz co sadzisz o tych Phormictop[usach, wszystkie złotawe to platusy, wszystie violetowe to canceridesy??

    pozdrawiam Paweł


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •