Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Albinosy

  1. #1
    morda
    Guest

    Albinosy

    Jest to możliwe. Ptasznik też może być albinosem. Są to normalne wady genetyczne, zupełnie jak u ludzi. Jakoś nigdzie nie było zdjęcia takiego albinosa; dziś jednak znalazłem.

    http://www.dearge.de/arachne/img/cover_2003_05.jpg

    Dwa osobniki w tym samym wieku Cyriopagopusa schjoedtei. Jeden normalny inny całkiem biały...


  2. #2
    Obcy
    Guest

    Re: Albinosy

    ja chce poecilotherie jakas albino

  3. #3
    cage
    Guest

    Re: Albinosy

    powiem szczerze że nawet nie wiedziałem ze istnieje cos takiego jak albino wśród ptaszników. Ale cóż zawsze miło się czegoś nowego dowiedzieć, prześledziłem zcałe google chyba w poszukiwaniu szcegółów i nic nie znalazłem konkretnego, same jakies opisy wad genetycznych jedynie, ale o albino nic nie było.

    P.S. ty chachmencie ;P ;D ;P ;D


  4. #4
    cage
    Guest

    Re: Albinosy

    o tak, napewno znajdziesz, jest pewnie kilka sztuk i nikt napewno sie jej niepozbedzie, a nawet jezeli by tak było to ceny będą pewni koooooosmiczne. byłyby to setki dolców jak nie koło tysiaka lub wiecej.


  5. #5
    Psalmopoeus
    Guest

    Re: Albinosy

    Fajne


  6. #6
    tosik
    Guest

    Re: Albinosy

    Moze to inna forma tak jak ephebopus normalna i dark


  7. #7
    Atrax
    Guest

    Re: Albinosy

    Widac, i u stawonogow wystepuje cos na wzor bloku metabolicznego... bo mhm... watpie, zeby to bylo czyms innym spowodowane.


  8. #8
    SPeCTeR
    Guest

    Re: Albinosy

    Wydaje mi sie, ze kazde zwierze ma szanse zostania albinosem, w koncu za jego kolor odpowiedzialne sa geny, a te, jak powszechnie wiadomo, moga "nawalic". Wg mnie u niektorych zwierzat albinosy nie pojawiaja sie, gdyz jest to na tyle duza wada genetyczna, ze iz zwierzaki te sa usmieracane w zarodku, lub pociaga za soba kolejne wady genetyczne i skutek jest taki sam.

  9. #9
    Atrax
    Guest

    Re: Albinosy

    Wiesz, co do albinizmu, to nie jest on traktowany jako choroba (aczkolwiek jest wynikiem bloku metabolicznego... a inne choroby tez sa).

    Rozpatrzmy, jak to wyglada u czlowieka:
    Fenyloalanina rozklada sie do kwasu fenylopirogronowego, a takze do tyrozyny, ktora przeksztalca sie w kwas homogetyzynowy (ktory z kolei przechodzi w CO2+H2O) oraz melanine, tyroksyne i trojjodotyronine.
    Jezeli nastapi blok metaboliczny pomiedzy fenyloalanina i tyrozyna, to w organizmie pozostje nadmiar fenyloalaniny i kwasu fenylopirogronowego i mamy fenyloketonurie. Jezeli kwas homogetyzynowy z tyrozyny nie zmieni sie w co2+h20, to mamy alkaptonurie... jezeli tyrozyna nie zmieni sie w kwas homogetyzynowy, to mamy tyrozynoze.. Sa to powazne choroby, ktore czesto potrafia konczyc sie zgonem...a przynajmniej uposledzeniem ukladu nerwowego.
    Dopiero, jezeli nastapi blok metaboliczny pomiedzy tyrozyna i tyroksyna, to mamy kretynizm, ktory juz bynajmniej smiertelny nie jest.... no i najwazniejsze: blok pomiedzy tyrozyna i melanina = albinizm. Nie jest to jednak w sumie choroba. Osoby z albinizmem maja jednakze troche wrazliwsza skore.
    Fenyloalanina -----> tyrozyna ------> melanina - normalnie
    Fenyloalanina -----> tyrozyna ---X--> melanina - albinizm

    Tak to jest u czlowieka przynajmniej.

    EDIT: oczywiscie za wszystko odpowiedzialne sa tu geny.


  10. #10
    SPeCTeR
    Guest

    Re: Albinosy

    Ja dopiero maturzysta jestem, a tym wywodem nie zagiales ;> Swoja droga albinizm moze byc traktowany jako choroba, bo jest to swego rodzaju uposledzenie, prawda ? A co do bloku tyrozyny i tyroksyny, to mam wrazenie, ze cierpi na to ponad 95% tego spoleczenstwa...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •