Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Skakun...

  1. #1
    Black Flame
    Guest

    Skakun...

    Dzisiaj byłem na działce. 2 tyg. temu widziałem tam skakuna. Cały miał rdzawy kolor (co to za gatunek?) A dzisiaj wziąłem swoje pudełko po posypce (chyba pudełko na sałatki. Takie prostokądne, przezroczyste plastikowe) i udałem się na łowy. Szukałem skakunów. Na początku znalazłem innego pająka. Sylwetką trochę skakuna przypominał ale nie miał tych wieelkich oczu i nie skakał. Był zielony z brązowym paskiem. Z boku miał żółtawe kropki, na szczękoczułkach miał coś a'la pik (taki okrągły trójkąt :P) Nogi miał brązowe. Kiedy chciałem dać mu mrówkę zauważyłem skaczącego pająka. Pomyślałem "SKAKUN!" Złapałem go. Z początku był trochę zestresowany ale wrzuciłem mu kawałek kory i siedział pod nim kupę czasu. Wcześniej próbowałem dać mu mrówkę ale nie jadł jej. Jest cały ciemny. Ma kilka odcieni szarości (wszystkie ciemne) a na odwłoku jest brązowy z dwoma ciemnymi paskami po bokach. Niestety nie znalazłem fotki Czym go karmić? Muszę go przenieść do czegoś większego? (jak tak to w czym trzymać) I co to za gatunek?

    Dziękuję za odp.


  2. #2
    OlekL
    Guest

    Re: Skakun...

    O , widzę że ktoś z mojego miasta i to jeszcze w moim wieku A karmić tego pajączka możesz muszkami, innymi pajączkami, wylęgiem świerszczy ... Przenosić do większego nie musisz


  3. #3
    kak
    Guest

    Re: Skakun...

    może to jakiś kwietnik?
    one maja kropki na odwloku.
    http://images.google.pl/images?q=kwi...O-8859-2&hl=pl


  4. #4
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun...

    Nie. Na 100% to nie kwietnik. To jakiś ziemny, leśny skakun. Już się ma dobrze. Nie jest zestresowany i jest aktywny xD A fajnie si zachowuje jak spadnie. Spada zawsze na nóżki. Potem patrzy do góry skąd zleciał i idzie dalej xD


  5. #5
    ketnip
    Guest

    Re: Skakun...

    może tygrzyk? jakiś


  6. #6
    Black Flame
    Guest

    Re: Skakun...

    Nie udało mi się znaleźć jeszcze fotki tego gat. Ciężko wyszukiwać fotki skakunów :P


  7. #7
    angelo
    Guest

    Re: Skakun...

    poszukaj na tej stronie napewno znajdziesz rozwiazanie http://www.araneae.unibe.ch/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •