Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42

Wątek: Jakie to gatunki?

  1. #41
    robert.p.
    Guest

    Re: ROZWIĄZANIE ZAGADKI

    Pajączek zrobił sie niebieskawy po wylince,odcien ten był wyraznie widoczny choc oczywiscie lampa błyskowa jeszcze go uwydatniła.Lusterko na odwłoku było wyrazne,złotawe.Ja zbytnio nie krąze po necie w poszukiwaniu zdjęc ptaszników ,wiec szczerze mówiąc w tych rzadszych gatunkach zbyt mocno obeznany nie jestem.jak juz nieraz pisałem wole standartowe gatunki,no i pare tych rzadszych które bardziej mi sie podobają.Bardziej interesuje mnie sama hodowla niz systematyka i nazewnictwo.A wiadomo ze w nazewnictwie najbardziej mieszają duzy importerzy,szczególnie niemieccy.Wymysla sie nowe nazwy bo czasem nawet dokładnie nie wiadomo co przyjechało -tylko kraj pochodzenia jest znany.A potem ktos pająka rozmnozy i tez pod tą nazwą sprzedaje -i błedy sie sumują.Ale raczej niewiele da sie z tym zrobic.Nierealne jest scisłe oznaczenie gatunku wszystkich importowanych pajączków bo importer musiał by za to słono zapłacic dobrym specjalistom ,a tych az tak wielu na swiecie nie ma.To sie po prostu im nie opłaca.


  2. #42
    Baku
    Guest

    Re: ROZWIĄZANIE ZAGADKI

    niemieckie ATS robi kursy weekendowe po 20 E :P nie mówie ze po jednym jesteś mistrzem ale po 10 juz umiesz oznaczyć pająka ,,, ,, na polaka 100E to majątek , tam nie:P tylko im sie niechce ,, , , , zresztą nowości lepiej schodzą :P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •