Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: kokos/kryjowka

  1. #1
    frydrych1
    Guest

    kokos/kryjowka

    bardzo polecana kryjowka jest jak wadomo lupina kokosa aaaalllleeee czemu mi on tak strasznie plesnieje juz go gotowalem wypalalem w piekarniku i tak plesnieje tak wiiec co robic albo jaka kryjowke dac ale nie chce doniczki bo to tandeta chodzi mi o kryjowke ktora bedzie sie ladnie prezetowac i nie plesniec


  2. #2
    ketnip
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    może jak plesnieje to masz zbyt słabą wentylację, albo wręcz nie masz cyrkulacji powietrza...


  3. #3
    Vagansmen
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    eh mnie to ten kokos już wkurza. Niedawno musiałem usuwać z niego pleśń, a tu chyba znowu pleśń, jasna cholera...... ale teraz z tym nic nie robie bo vaganska siedzi w tym kokosie i może już przeszła wylinke może jeszcze nie.......


  4. #4
    PLU
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    Ja jak chce zrobić ładnie prezentujące się terra to biore (narazie próbowałem na 5-6L) typowe pudełko po świerszczach kroje to pudełko w zależności od wielkości pająka i jaką chce głębokość kryjówki. Jak ułoże taką chatke w terra to zakopuje ją torfem kokosowym (pokrywam warstwą torfu ścianki i dach norki) zostawiam tylko jedną ścianke w której jest tylko wejście do kryjówki taka chatka jest idealna


  5. #5
    frydrych1
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    dobry pomysl PLU zaraz cos podobnego wykombinuje


  6. #6
    chrzanu
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    idz do zoologika i kup:
    1 grote
    2 gotową łupine
    3 kilka korzeni i zrób domek
    4 kilka kamieni i zrób domek
    5 sztuczne roslinki i zrób szałas - domek
    6 uzyj bambusa
    7 polakieruj olejem słonecznikowym kokosa
    8 pomyśl


  7. #7
    esi
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    krawedz kokosa która spytka sie z podłożem możesz pokrys woskiem do wysokości 1cm. u mnie sprawdz sie świetnie.


  8. #8
    TOXYN
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    A ja mam zrobione ukrycie z siatki z włókna szklanego. Taki pasek około 10cm. Zgiąłem siatkę w pół i zakopałem końce tak aby był łuk i utworzyła sie jamka. Pająk ma przy tym trochę zabawy bo musi nanieść na to torf ale przynajmniej nie pleśnieje Kokosa też mam ale narazie nei uzywam miałem go może ze 2 tyg i wyjąłem bo mi się jakoś nie podobał;]


  9. #9
    sigsauer
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    U mnie spleśniała przed dwa dni pomimo dobrej wentylacji...........
    Wstawiłem glinianą doniczkę.......... ale słyszałem, że fajnie prezentują się grube (10-15cm) rury PCV przeciętw wzdłuź....... Wiadziałem i moge powiedzieć że są super.


  10. #10
    RAMMSTEIN1
    Guest

    Re: kokos/kryjowka

    Tak już bywa z tym rodzajem kryjówek - pewnie masz za małą ilość otworów wentylacyjnych.
    Moje pająki w ogóle nie mają kryjówek i jakoś sobie radza, albo kopią nory i tym samym same zapewniaja sobie schronienie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •