Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: versi L1

  1. #1
    Azzurreeuss
    Guest

    versi L1

    Mam małe L1, i nie wiem co zrobic, rozdzielic czy czymac i karmic razem. Mam zamiar rozdzielic do kliszowek. co za podłoze torf czy nasaczona wata?? ( niechce zeby padły z powodu niehigienicznych warunkow)
    I czy versi beda jadły martwe robale bo słyszałem ze takie male trupa sie nie wezma;/ a niechicałbym zeby po linieniu je robaki zeżarły;/
    co zrobic zeby było optymalnie?


  2. #2
    Foxtrott
    Guest

    Re: versi L1

    ja mlode metallice zaraz porozdzielałem do kodaków z torfem. karmiłem karaczanami N.cinerea i czasem drosofilą


  3. #3
    X_v_X
    Guest

    Re: versi L1

    jak nie wiesz co zrobić to mogę się zaopiekować częścią


  4. #4
    SPeCTeR
    Guest

    Re: versi L1

    Rozdziel je do kliszowk. Torf im nie zaszkodzi ;> Karmic mozesz malenkimi cinereami, malutkimi macznikami, owocowkami itp. Swierszczy Ci nie polecam, moga ugryzc pajaka. Pajak powinien ruszyc martwa pinke.

  5. #5
    madOx
    Guest

    Re: versi L1

    Ja mlode metallici trzymalem razem 5 dni, pozniej poprzekladalem do pojemnikow po kliszy. Co do pokarmu to wrzucalem martwe pinki. 3/4 Rzucila sie od razu, natomiast reszta nie chciala ruszyc. Ale jak poczekalem i byly bardziej glodne to juz nie bylo problemu


  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: versi L1

    Z moich obserwacji wynika, ze male Avicularie bardzo lubia zywy pokarm. Postaraj sie o swierszcze 2-3 wyl. - nic nie zrobia pajakowi.

  7. #7
    CRIMSON
    Guest

    Re: versi L1

    albo muszki "owocówki" /Drosophila/

  8. #8
    puss
    Guest

    Re: versi L1

    jak zabic pinke aby byla w miare cala?

  9. #9
    Foxtrott
    Guest

    Re: versi L1

    po prostu ją zgniatasz pinsetą. zgnieciesz łepek, albo więcej w miare potrzeb. pinkę uśmiercisz, a z zewnątrz będzie nienaruszona.


  10. #10
    robert.p.
    Guest

    Re: versi L1

    W kodakach versi łatwo padają.Lepsze są pudełeczka 100-150 ml-zwykłe ,spożywcze.Dobra wentylacja,podłoze torf albo cocogrunt bedzie ok.
    I cos zeby oprzęd niały na czym zrobic-kawałki plastykowej siatki albo sztucznych roslinek.Karmic najlepiej malymi swierszczami L2-3 bo owocowki to duzo papraniny.Pinke jedzą,ale czesciej dopiero muchy,jak sie wylęgną w pudełku.
    No i dbanie o czystosc-usuwanie plesni ,zdechłego zarcia itp.
    U avicularii do 1-2 wyl zawsze zresztą cos odpada-na to nie ma rady,wazne zeby nie za duzo.Dbanie o kilkadziesiąt sztuk to nie to samo co o kilka-roboty jest sporo.
    Pozdrawiam Robert

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •