Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Dogrzewanie

  1. #1
    ToDo
    Guest

    Dogrzewanie

    a więc wqrza juz mnie czerwona zerówa ;/
    poprostu mnie denerwuje ;/ poczotkowo uzywalem 15W lecz zaslaba.... pzrezucilem sie na 40 i zaduzo siwtala mam w pokoju ;/ (tak na marginesie jest to zarówka "grzybek , ktora ma posrebrzaną polowe częsci,czyli tzw lustereczko:P a 2 polowe pomalowaną na czerw. natomiast szyjka ani posrebrzana ani pomalowana przepuszcza biale swiatlo) cala zarowka jest dodatkowo umieszczona w lampce;]]

    Sęk w tym ze zastanawielem sie nad nieco inteligentniejszym rozwiązaniem problemu. Moze tak ktos uzywa jakiejs specjalnej grzalki czy czegos????..... co niewydziela swiatla lecz wlasnie potrzebne cieplo.

    z gory dzieki z pomoc

  2. #2
    i`am
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    kabel grzewczy jak dobrze poszukasz to moze uda ci sie kupic jeszcze za ok 25zl.


  3. #3
    ToDo
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    Zajebiscie Dzięki !!!

  4. #4
    Vagansmen
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    ale nie zaleca sie używania kabla grzewczego u ptaszników


  5. #5
    i`am
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    a niby dlaczego?;]


  6. #6
    rastafaq
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    Czy ja wiem czy taki kabel to inteligentniejsze rozwiazanie.
    Ja bym pozostal przy zwyklej , białej 15W żarówce, ja tylko tego używam i jest ok , nie trzeba nic zmieniać.


  7. #7
    i`am
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    dla mnie jest to o wiele bardziej inteligentne rozwiazanie. ogrzewam tak dwoma kablami 2 polki na ktorych jest 10 ptasznikow. temp mam do 30C. nic nie mryga, nic nie swieci, daje duzo ciepla, nie trzeba wymieniac co 2 tyg jak w przypadku zarowki.


  8. #8
    jw73
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    Ja używam mat grzewczych 8W na bocznych ścianach terrariów. A także żarówek czerwonych, ale to do ogrzewania oszklonego regału, gdzie stoi kilkanaście terrariów.
    Moim zdaniem najlepsze są jednak maty. Dają możliwość wyboru ptasznikowi czy chce być w cieple (max 30 C na ścianie z matą) czy w chłodzie (20 C kryjówka). Ptaszniki wybierają prawie zawsze okolice maty.
    Przewody grzewcze nie są wcale takim złym sposobem ogrzewania. Nie trzeba ich od razu pakować do terra tylko np. przykleić taśmą do jednej ze ścian. Oczywiście należy stosować te o najniższej mocy.


  9. #9
    2P
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    Polecam kabel grzewczy. Ja używam kabla 25 W rosprowadzonego na płycie korkowej. Przymocowany jest spinkami (takie jak do mocownia np. kabla telefonicznego). To wszystko mam wstawione pionowo na półkę za terrariami.


  10. #10
    rastafaq
    Guest

    Re: Dogrzewanie

    nic nie mryga, nic nie swieci, daje duzo ciepla, nie trzeba wymieniac co 2 tyg jak w przypadku zarowki.


    i'am - zapomnialeś dodać, że nic nie widać.

    To jest tylko moje zdanie, każdy wybierze to co mu najbardziej odpowiada


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •