Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ugryzienie co robic???

  1. #1
    jabol87
    Guest

    Ugryzienie co robic???

    witam co zrobic jezeli zostanie sie ugryzionum przez np. A. Geniculate???

  2. #2
    Markoś
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    kupic sobie trumne :P a tak naprawde to wypic wapno i isc do lekarza


  3. #3
    Mondry
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    hmm podzielam zdanie markosia ale poza trumna zamow se pogrzeb,sekcje zwłok 2 swieczniki i masz zestaw wypoczynkowy:] niewiem co da wapno ale ja bym polecil odpoczywac


  4. #4
    Vagansmen
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    wypić wapno, udać się do lekarza, a pozatym poczytać archiwum, FAQ i powinno być dobrze


  5. #5
    redknee
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    wiecie co mnie wkurza troche w tym gadaniu "wypij wapno i idz do lekarza"?

    mam pare pytan
    po pierwsze: do jakiego lekarza nalezy sie udac ?
    po drugie: co mu powiedziec ? ,.. ze ukasił mnie ptasznik ?
    po trzecie: jesli sie powie ze ukąsil ptasznik to czy nie bedzie potem problemow takich jak dochodzenie przez jakies sluzby skad ja mam ptasznika, to jest nielegalne itd itd takie tam pierdoly


  6. #6
    jabol87
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    no dobra a np. rozsciac miejsce ugryzienia i ucisnac tak aby wyleciała krew i polac octem?? nie wiem czy to prawda tak słyszałem

  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    I najlepiej jeszcze do tego lyknij jabola ^^


    Nie mistrzu, tak nie wolno. Zadnego rozcinania. Jad pajeczy ma i tak spreading factor. Wiele ci to nie da.

    1. wypij wapno, usiadz spokojnie, bez nerwow i przeczekaj. Jezeli czujesz sie dobrze, to wypadaloby isc do lekarza chocby w celu profilaktyki przeciwtezcowej (pajaki sa czyste, ale niczego nie mozesz zalozyc na 100%).


  8. #8
    TheMetal
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    Z tym rozcinaniem i octem to chyba nie najlepszy pomysł (i to delikatnie mówiąc). Co do wysysania niech ktoś Ci fachowo wytłumaczy wytłumaczy, ale ogólnie wygąda to tak, że jad przenika do organizmu, że wysysanie jest bezsensowne (jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). A co do tego co możesz zrobić :
    - udać się do lekarza (a może uczulony jesteś i co wtedy??)
    - wapno - podobno przesąd - znaczy żadnego efektu nie daje
    - lód - jeżeli jakaś większa opuchlizna, to powinno trochę zmniejszyć

    Przy gat o mocniejszym jadzie to juz zupełnie inna bajka narazie trochę archiwum bo było o tym trochę ;] dla przykładu >>>
    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...=56776&t=56776

  9. #9
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    uu to wysysanie raczej odmawiam,a co bedize jak masz zepsute zeby albo dziaslo i jad sie przedostanie do krwioobiegu ? dalsze obrazenia w okolicach jamy ustnej brrrrr


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Ugryzienie co robic???

    Poza tym takie dzialanie jest bezcelowe Jad pajeczy zbyt szybko rozchodzi sie

    Oczywiscie istnieje pompka do odsysania jadu - Avispenin.... ale prawdopodobnie musialaby byc uzyta blyskawicznie po ukaszeniu...
    No dobra... powiem, ze srednio wierze w jej skutecznosc.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •