Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: uropygi

  1. #1
    angelo
    Guest

    uropygi

    jestem szczesliwym posiadaczem uropyg jutro umieszcze tutaj fotki tych stworkow

  2. #2
    Maikardaaion
    Guest

    Re: uropygi

    Pioprek, chociazby mnie to obchodzi i interesuje...
    Jezlei nie masz nic ciekawego do napisania po prostu tego nie pisz...


    Angelo! slyszalem juz o Twoim zakupie Z niecierpliwoscia czekam na fotki!
    Przy nastepnej okazji mam nadzieje takze na zakup paru tych zwierzaczkow


  3. #3
    angelo
    Guest

    a tu jest zdjecie

    a tutaj zdjecie
    jutro postaram sie napisac cos o zachowaniu i ogolnie co znajde
    jezeli wy juz cos wiecie napiszcie tez

  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: a tu jest zdjecie

    No no, dobra robota angelo.
    Sam chetnie poczytam cos wiecej, niz tylko sucha teorie o tych zwierzetach.


  5. #5
    Koc
    Guest

    Re: a tu jest zdjecie

    Super, spawęk. Czy mógłbyś się powiedzieć czy można go gdzieś kupić? Czy ktoś je w Polsce rozmnaża?

  6. #6
    Maikardaaion
    Guest

    Re: uropygi

    w ramach sprostowania
    To nie jest uropyga, czyli biczoogonowiec. To amblypyga czyli tępoodwlokowiec tak jak napisal Koc, spawęk. I to z tego co widze to jest malutki, niedorosly Gdzies jednak widzialem ten gatunek... postaram sie znalezc...

    Ja mam amblypygi, mianowicie Damon diadema. Trzy samice i jednego samca. Z lektury wszelakiej wynika, ze potrzebuja one duzo pionowych powierzchni, wilgotnego i cieplego srodowiska. Nie sa trudne w utrzymaniu jak i w hodowli. Do pewnego stopnia znosza trzymanie grupowe, pod warunkiem ze wszystkie sa tych samych rozmiarow. Jestem wlasnie w trakcie strojenia terrarium zbiorowego o duzej pojemnosci aby wpuscic tam moj haremik i poczekac co sie stanie W kazdym razie to przepiekne stworzenia, bardzi ciekawie zachowujace sie i w przediwny sposob polujace Potrzebyja duzo wody, u mnie spijaja ja ze scianek. Nie przestrasz sie tez dawania wiekszej zdobyczy... Moje spaweki sa wielkosci mniej wiecej 3-4,5 cm dlugosci cialka (szczekoczolki sa rozpietosci ok 7 cm u samca) a daja sobie rade bez problemowo z doroslym siwerszczem

    Najznakomiszym przedstawicielem uropyg zas jest Mastigoproctus giganteus, a to jest zwierzak na ktorego poluje juz od dluzszego czasu...


  7. #7
    Maikardaaion
    Guest

    Re: uropygi

    aha zapomnialem dodac ze zwierzak na zdjęciu wyglada mi na samice


  8. #8
    madOx
    Guest

    Re: uropygi




  9. #9
    ironkapela
    Guest

    Re: a tu jest zdjecie

    Wedlug mnie dziwnie wygladaja te zwierzaczki, ale chetnie cos o nich poczytam bo wydaja sie interesujace

  10. #10
    angelo
    Guest

    apropos sprostowania

    spaweki dziela sie na amplypygi i uropygi ktore dziela sie jeszcze na slepe schizomida spaweki to po lacinie pedipalpi
    to co posiadam jest wlasnie amplypyga poniewaz wszystkie segmenty odwloka ma tej samej wielkosci a uropygi maja trzy ostatnie mniejsze dodatkowo samiec ma dlugi wyrostek
    uropygi bardziej przypominaja skorpiony a amplypygi pajaki
    mysle ze to jakies boczne ogniwo w ewolucji pajakow

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •