Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: inkubacja---important

  1. #1
    Azzurreeuss
    Guest

    inkubacja---important

    Inkubuje sobie cały kokon, na papierowych recznikach umiesczonych nad parujaca woda wiem ze w kokonie sa juz larwy:P słyszałem tez ze mozna otworzyc kokon i inkubowac same jajka która metoda jest bezpieczniejsza i wygodniejsza?? bo wolałbym widziec co tam sie dzieje zeby ewentualnie zaregaowac w przypadku pojawienia sie plęsni i gdy tylko pojawia sie nimfy porozdzielac je.

    Pozdrawiam


  2. #2
    daf
    Guest

    Re: inkubacja---important

    To robisz tak że mozesz otworzyć kokon i jeśli jeszcze nie bedzie nimf to zaszywasz spowrotem.


  3. #3
    Baku
    Guest

    Re: inkubacja---important

    ja biore kaze bo papier moze nasiąknąć i sie przerwać ( np przypadkiem jakaś kropla spadnie ) na tą gaze kłade kawałek stajtaśmy i na to kłade nimfy ,,,

    dopuki jest sterylnie i są odp warunki to lepiej jest inkubować pozakokonem , bo nabierząco mozesz wyjmować zepsute jejeczka , ale zato kokon zabezpiecza prze zmianami wilgotności i zakazeniem ,,


  4. #4
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: inkubacja---important

    czyli dalej nie wiem co robic:P

    w sumie narazie minelo 24dni wczoraj otwierałem i widzałem larwy:P choc nie wszystkie były do końca rozwiniete (zszyłem go) i inkubuje dalej. Po jakim czasie moge oczekiwac nimf?? to jest kokon versi


  5. #5
    marq35
    Guest

    Re: inkubacja---important

    oooo:> to sie pefffno kupie Versi:>>


  6. #6
    madOx
    Guest

    Re: inkubacja---important

    Spokojnie mozesz poczekac 4-5 dni, wtedy zagladnij czy sa nimfy, jesli tak to mozesz juz przekladac
    Powodzenia


  7. #7
    robert.p.
    Guest

    Re: inkubacja---important

    jesli sa juz nimfy to mozesz je bez problemu wysypac z kokonu do pudełeczka i podłozyc pod nie papierowy recznik.Gdy zrzucą wylinke i bedą juz nimfami II (jak małe pajączki tylko łyse) trzymaj je dalej na ręczniku a raz w tyg lekko spryskaj wodą.Czasem potrzebują jej troche zeby sie nassac.Bez tego mogą miec problem przy wylince.Jak popryskam to daje im ze 3 godziny na spijanie wody a potem przenosze na nowy,suchy recznik zeby nie dostały plesni.I tak co tydzien.Wszystko oczywiscie trzymam w osobnym pudełku z wysoką wilgotnoscią powietrza>Jak masz juz nimfy to mysle ze wszystko bedzie ok
    Pozdrawiam Robert

  8. #8
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: inkubacja---important

    gdy wysypie nimfy na ten ręcznik, to czy musze je jakos obracać?? czy pozostawic je w spokoju? ręcznik jest cały czas lekko wilgotny, czy nimfy mogą od niego złapać pleśń??

    Pozdrawiam


  9. #9
    madOx
    Guest

    Re: inkubacja---important

    Jak je przeniesiesz to zostaw je, nie musisz ich przewracac.Co do plesni to nie martw sie . Trudno okreslic ile razy trzeba spryskiwac, ja zawsze patrze tak na "oko".


  10. #10
    Baku
    Guest

    Re: inkubacja---important

    zostaw w spokoju


    usuwaj tylko trupy :]

    ewentualnie jak masz " pozlepiane " niekture to je zstaw bo czasem im sie udaje przejść wylinke ale jak zaczyna sie jakaś psuć to odrazu wywalają ja


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •